29 Μαΐ 2019

Νίκη - άνοδος μέσα στο Νεοχώρι για την ΑΕ Μεσολογγίου

Την άνοδο πανηγυρίζει από σήμερα η ΑΕ Μεσολογγίου που επικράτησε του Ομήρου στο Νεοχώρι με σκορ 2-1.

Το φίλμ  του αγώνα
7' Σουτ Νάκου η μπάλα κόντραρε σε αμυντικό έφτασε ξανά στον ίδιο που έκανε νέο σουτ με τον Καραγκούνη να πετάγεται στην αριστερή του γωνία και να διώχνει σε κόρνερ
13' Γκοοολ 1-0 Ο Νάκος με απ'ευθείας εκτέλεση φάουλ του Νάκου έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα δίνοντας προβάδισμα στο σκορ στον Ομηρο.
17' Σουτ Βασιλάρη απέκρουσε ο Καραγκούνης
29΄Ο Γκάτσης έφυγε στη αντεπίθεση έδωσε στο Νάκο που έκανε το συρτό σουτ έξω από την περιοχή με τη μπάλα να περνάει άουτ37' Σέντρα Βασιλόγιαννη κεφαλιά Τσιούνη υπό πίεση άουτ
43' Γκοοολ 1-1 Ο Καβαλλάρης βρήκε στην πλάτη της άμυνας του Ομήρου τον Πιστιόλη ο οποίος μπήκε μέσα στην περιοχή από δεξιά και με σουτ νίκησε τον Δουλιώτη ισοφαρίζοντας για την ΑΕΜ
46' Σέντρα Καβαλιέρη κεφαλιά Γκάτση από καλή θέση πέρασε άουτ
51' Σουτ Γκάτση από αριστερά άουτ
55' Γκοοολ 1-2 Ο Πιστιόλης έβγαλε πίσω από την πλάτη της άμυναςς τετ-α-τετ τον Τσιούνη και αυτός με πλασέ έδωσε το προβάδισμα στην ΑΕΜ
71' Ατομική ενέργεια Παπανικολάου από αριστερά δεν κατάφερε να πλασάρει τον Δουλιώτη
83' Η ΑΕΜ μένει με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής με δεύτερη κίτρινη του Κοκώνη για φάουλ
85' Σέντρα Βασιλάρη κεφαλιά Γκασούκα ο  Λίτσος απομακρύνει πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή

Ομηρος Νεοχωρίου (Γ. Ζήκος): Δουλιώτης, Καβαλιέρης, Ματσίγκας (86' Μπαλαμπάνης) , Μανθόπουλος, Τσώνης, Καντάνης (69' Νούλας), Βασιλάρης, Τσίμπιτσης, Νάκος, Γκάτσης, Μιχαηλίδης (64' Γκασούκας)
ΑΕ Μεσολογγίου (Ν. Μιμηγιάννης): Καραγκούνης, Κοκώνης, Παπανικολάου (81' Στεργίου)', Καλοκαίρης, Λίτσος, Κοντογιάννης, Τσιούνης, Ντζιμάνης, Πιστιόλης (69'  Μιχαλόπουλος - 91' Παναγιωτόπουλος), Καβαλλάρης, Βασιλόγιαννης (81' Αλεξόπουλος)