4 Μαΐ 2019

Ισοφάρισε τη σειρά με τεσσάρα ο ΑΟ Ρηγανά... 4-1 τον Αχελώο Αγγελοκάστρου

Με σκορ 4-1 επιβλήθηκε ο ΑΟ Ρηγανά του φλοξενούμενου Αχελώου Αγγελοκάστρου ισοφαρίζοντας τη σειρά των μπαράζ παραμονής και οι δύο ομάδες θα αναμετρηθούν ξανά σε 3ο αγώνα όπου θα κριθεί και η παραμονή.
Μόλις στο 4' ο Αχελώος προηγήθηκε με τον Καλοκαίρη Λ. με τον ΑΟ Ρηγανά να ισοφαρίζει με πλασέ από κοντά του Αυγέρη σε 1-1.
Στο 39' μετά από σέντρα του Κορομηλά Απ. ο Στραβοδήμος βρήκε τον Αυγέρη που με το δεύτερο προσωπικό του γκολ έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του Ρηγανά με 2-1.
Με την εναρξη της επανάληψης και στο 47' κόρνερ του Κορομηλά Φ. ο Τουρλίδας πήρε την κεφαλιά και έκανε το 3-1 με τον ίδιο παίκτη στο 76' με πλασέ να κάνει το 4-1.
Το φίλμ του αγώνα:
3' Σουτ Κορομηλά Απ.απέκρουσε ο Μπότας
5' Γκοοολ 0-1 Σέντρα Ανδρεάκη ο Καλοκαίρης Λ. με προβολή δίνει το προβάδισμα στον Αχελώο
6' Σουτ Φράγκου απέκρουσε ο Μπότας
20' Κάθετη πάσα Πεσλή Λ. στον Καλοκαίρη Λ. που βγήκε τετ-α-τετ με τον Φωτόπουλο που απέκρουσε το πλασέ
23' Σέντρα Μπούτιβα κεφαλιά Καλοκαίρη Λ. άουτ
25' Γκοοολ 1-1 Γύρισμα Κάππα και ο Αυγέρης από κοντά ισοφάρισε σε 1-1 για τον ΑΟ Ρηγανά
26' Σουτ Στραβοδήμου άουτ
36' Σουτ Στραβοδήμου ο Μπότας μπλόκαρε ο Μπότας
38' Σουτ Τουρλίδα ο Μπότας αποκρούει, η μπάλα φτάνει στον Αυγέρη που με πλασέ στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα αλλά το γκολ ακυρώνεται ως οφσάϊντ
37' Γκοοολ 2-1 Σέντρα Κορομηλά Απ., κεφαλιά - πάσα του Στραβοδήμου στον Αυγέρη που με πλασέ δίνει το προβάδισμα στον ΑΟ Ρηγανά
47' Γκοολ 3-1 Κόρνερ Κορομηλά Φ. ο Τουρλίδας με κεφαλιά στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα
55' Σουτ Κουρσάρη άουτ
70' Σουτ Φάτσαλη ψηλά άουτ
71' Σουτ Κορομηλά Απ. άουτ
75' Γκοοολ 4-1 Ο Τουρλίδας με σουτ στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα
86' Πλασέ Ζαχαράκη ο Μπότας απέκρουσε

ΑΟ Ρηγανά: Φωτόπουλος, Καραχάλιος, Κάππας, Κωστής, Κουρσάρης,  Κορομηλάς Φ., Στραβοδήμος (69' Φάτσαλης), Ζαχαράκης, Τουρλίδας (79' Κωστόπουλος), Κορομηλάς Α. (74' Τσάκνης), Αυγέρης (57' Καλογεράκης)

Αχελώος Αγγελοκάστρου (Θ. Λαυράνος): Μπότας, Προβίδας, Δερβίσης,  Τσιλιπάνος Γ.,  Τσιλιπάνος Σ., Αλεξάκης (59' Σαγάνας Γ.),  Πεσλής Λ. (72' Αντωνόπουλος), Φράγκος, Ανδρεάκης,  Μπούτιβας (79' Καραλής), Καλοκαίρης Λ. (59' Ζαλοκώστας Λ.)