14 Απρ 2019

Φινάλε με νίκη

Με νίκη ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα η Δόξα Καινουργίου καθώς επικράτησε με το ευρύ 4-1 στο Θέρμο του τοπικού Απόλλωνα.
Οι "μπέμπηδες" προηγήθηκαν με την έναρξη του β' ημιχρόνου με γκολ του Αγγέλη στο 47' με τον ίδιο παίκτη να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας. Ο Μούτσα στο 68' έκανε το 0-3 και ο ρεπανίδας στο 72' έκανε το 0-4.
Η ομάδα του Θέρμου μείωσε σε 1-4, που ήταν και το τελικό σκορ, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γκίνι στο 83'.

Απόλλων Θέρμου (Βασίλης Παστρωμάς): Γκουρνέλος, Κοκώνης Ε., Κοκώνης Σ., Βασιλάρης, Αριστόπουλος, Αλπέντζος, Κούκος, Γκίνι, Μπίστας , Καλλιακμάνης Δ., Μετσίνης Στο β΄ημίχρονο αγωνίστηκαν οι Κώης, Καρβελάς, Γιαννοκώστας, Μπαλάφας. Δόξα Καινουρίου (Κώστας Γιωτόπουλος): Καράμπαλης, Κακούρης (65΄Λιάρος), Γκουτσέλης, Δάρλας, Σαλμάς, Σαμψώνας (60΄Αλτζερίνης), Κόκκαλης (46΄Αγγέλης), Νικολογιάννης, Μούτσα, Ρεπανίδας Νταλαπέρας (58΄Γιώτης)