4 Μαρ 2019

Ισόπαλος ο Ναυπακτιακός.. 1-1 εκτός με Μακεδονικό Φούφα

Ισόπαλος με σκορ 1-1 αναδείχτηκε ο Ναυπακτιακός Αστέρας εκτός έδρας με τον τον Μακεδονικό Φούφα.
Ο Ναυπακτιακός προηγήθηκε στο 47' με κεφαλιά του Γραμματικόπουλου με τοςυ γηπεδούχους να ισοφαρίζουν στο τελικό 1-1
Το φίλμ του αγώνα:
2’ Εκτέλεση φάουλ του Γκόλια  ο Πήλιος δεν βρίσκει την μπάλα την οποία μπλοκάρει ο τερματοφύλακας.
27’ Σέντρα του Πήλιου θα μαζέψει ο τερματοφύλακας.
32’ Ωραία πάσα του Τοπάλη ο Σταματόπουλος θα βγει και θα μπλοκάρει την μπάλα.
37’ Ο Γραμματικόπουλος μέσα στην περιοχή θα βγάλει μια συρτή σέντρα η μπάλα θα περάσει παράλληλα με την εστία.
41’Εκτέλεση κόρνερ του Τοπάλη θα απομακρύνουν οι αμυντικοί του Ναυπακτιακού.
42’ Σούτ του Τοπάλη η μπάλα περνάει πολλά μέτρα άουτ.
46’ Εκτέλεση φάουλ του Τοπάλη στο δεύτερο δοκάρι ο Τακίδης με προβολή  θα στείλει την μπάλα άουτ.
47’Γκοοολ  Με κεφαλιά ο Γραμματικόπουλος θα νικήσει τον Σταυρίδη και θα κάνει το 0-1 για τον Ναυπακτιακό.
50’ Γκοοολ Ο Ματούλας με κοντινό πλασέ θα στείλει την μπάλα στα δίκτυα κάνοντας το 1-1
56’ Ο Μακεδονικός ζητά πέναλτι για χέρι του Γραμματικόπουλου μέσα στην περιοχή ο διαιτητής κοντά στην φάση θα πει να συνεχιστεί το παιχνίδι.
66’ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τακίδη θα μπλοκάρει ο Σταματόπουλος.
67’ Ο Χάιτας θα υποδειχτεί σε θέση οφ σάιντ.
68’ Λάθος του Γκόλια ο Μαυροματίδης δεν θα μπορέσει να νικήσει τον Σταματόπουλο.
78’Σέντρα του Ματούλα θα διώξει ο Νικολακόπουλος
79’Απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Τοπάλη θα διώξει σε νέο κόρνερ ο Σταματόπουλος
80’Κόρνερ του Τοπάλη γυριστή κεφαλιά του Μπίντση η μπάλα ελάχιστα άουτ.
85’Σουτ του Σαμπανέι μέσα από την μεγάλη περιοχή η μπάλα ψηλά άουτ.
89’ Σουτ του Τοπάλη θα μπλοκάρει ο Σταματόπουλος
89’Σέντρα σουτ του Γραμματικόπουλου θα μπλοκάρει ο τερματοφύλακας.
Μακεδονικός Φούφα: Σαμαράς: Σταυρίδης, Τζουβάρας, Τακίδης,Μπίντσης,Σιδηρόπουλος,Τοπάλης(94’Σβήρος),Δινοβίτσης,Καλογιαννίδης ,Μαυροματίδης (93’Σέχι),Χάιτας(87’Φωτιάδης),Ματούλας(83’Μόσχος).
Ναυπακτιακός: Γκόγκιτς: Σταματόπουλος, Καραγιάννης,Γκόλιας, Νικολακόπουλος, Σεντεμέντες,Ευαγγέλου , Κωστής(73’Στεργίδης),Κέλλυ,Γραμματικόπουλος, Σαμπανέι(85’Γιαννόπουλος) , Πήλιος(60’Κυζιρίδης).