24 Φεβ 2019

Επέστρεψε στις νίκες ο ΑΟ Αγρινίου

Για τη 19η αγωνιστική του πρωταθλήματος του 2ου Ομίλου της Β΄ Εθνικής Κατηγορίας ο ΑΟ Αγρινίου κέρδισε στο κλειστό του ΔΑΚ Αγρινίου το Σ.Α. Στρατωνίου με 75 - 53.
Η ομάδα του Αγρινίου μπήκε από την αρχή του αγώνα δυνατά και προηγήθηκε με 8 πόντους με την ολοκλήρωση του πρώτου δεκαλέπτου.
Στο ημίχρονο η διαφορά έφτασε στους 12 πόντους και στο τρίτο δεκάλεπτο ο ΑΟΑ πήρε προβάδισμα 20 πόντων με τους φιλοξενούμενους να μειώνουν στους 14.
Οι παίκτες του ΑΟΑ συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό και στο τελευταίο δεκάλεπτο και έφτασαν τη διαφορά στο τελικό +22.
Δεκάλεπτα: 22 - 14, 18 - 14, 20 - 18, 15 - 7.
Διαιτητές: Καμήτσος - Μαρινάκης.
VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Γιάννης Διαμαντάκος): Τασόπουλος 22, Μπερερής 2, Μιχάλογλου 18 (2), Καπινιάρης 16 (2), Χρήστου, Τσατάς, Σταμούλης 5 (1), Γκρέκας, Μήτσου 6 (1), Ψαράς 6 (1), Σταμίρης.
Σ.Α. ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ (Δημήτρης Μύθου): Δοξάκης 17 (1), Μπουρδάνος 14 (3), Κολοκοτρώνης 1, Δημητρακάς, Σιδηροηλίας 1, Μπέγος 3 (1), Φλιάτης 7, Πολιτόπουλος 4, Δασκαλόπουλος 6, Κοτζαγιάννης, Κόκκιος.