17 Νοε 2018

Ισόπαλοι Δόξα και Ατρόμητος

Ισόπαλοι με σκορ 1-1 αναδείχτηκαν στο γήπεδο Καινουργίου η τοπική Δόξα και ο Ατρόμητος Αντιρρίου.
Οι Καινουργιώτες είχαν την υπεροχή μέχρι το 17' όταν και προηγήθηκαν με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Νταλαπέρα.
Από εκείνο το σημείο και έπειτα οι φιλοξενούμενοι κυνήγησαν το γκολ και είχαν την υπεροχή κατά διαστήματα. Στο 47' ο Ανδρέας Καλαβριζιώτης ισοφάρισε σε 1-1 που ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.
Το φίλ του αγώνα:
14' Μακρινό σουτ του Θανασιού αποκρούει ο Ρόκκος
16' Σέντρα Αγγέλη η μπάλα βρήκε στο χέρι Βάχου κα δίνεται πέναλτι
17' Γκοοοολ 1-0 Ο Νταλαπέρας με εύστοχη εκτέλεση δίνει το προβάδισμα στη Δόξα
25' Σε σέντρα από αριστερά η κεφαλιά του Ρουμπάτου πέρασε άουτ
28' Σουτ Νικολογιάννη άουτ
40' Σουτ Ρουμπάτου μπλόκαρε ο Ρόκκος
47' Γκοοολ 1-1 Σέντρα του Κάπο ο Ανδρέας Καλαβριζιώτης πήρε την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Ρόκκου
67' Σουτ Κουραχάνη η μπάλα κόντραρε σε αμυντικό και ο Ρόκκος απέκρουσε
71' Ο Καρύμπας εκτελεί κόρνερ η μπάλα αποκρούεται από αμυντικούς η μπάλα στον Νικολογιάννη που κάνει το σουτ η οποία βρήκε σε σώματα αμυντικών
77' Κόρνερ Καρύμπα αποκρούει σε κόρνερ ο Δούρος
84' Σέντρα Κάπο κεφαλιά θ. Καλαβρουζιώτη η μπάλα άουτ

Δόξα Καινουργίου (Κ. Γιωτόπουλος): Ρόκκος, Κακούρης, Γκουτσέλης, Σαλμάς, Τζωρτζόπουλος Σ., Νικολογιάννης. Νταλαπέρας (72' Λιάρος), Αγγέλης Χ., Φραγκούλης (88' Μπλέτσας), Καρύμπας (84' Αλτζερίνης), Ρεπανίδας
Ατρόμητος Αντιρρίου (Ι. Πανουργιάς): Δούρος, Βλάχος, Κάπο, Σπανογιάννης, Κάκκος Χ., Θανασιός, Κάκκος Β. (79' Ταμπάκης), Κουραχάνης (94' Αμπντέλ), Καλαβρουζιώτης Θ. (90' Πετσίνης), Καλαβριζιώτης Α., Ρουμπάτος (93' Παναγιωτόπουλος)