6 Οκτ 2018

Συνέχισε με νίκη η Δόξα....1-0 τον Αχελώο

Με το μίνιμουμ σκορ (1-0) η Δόξα Καινουργίου επικράτησε του φιλοξενούμενου Αχελώου Αγγελοκάστρου.
Το μοναδικό γκολ που έκρινε και την αναμέτρηση πέτυχε ο Σαλμάς με κεφαλιά μετά από εκτέλεση φάουλ του Καρύμπα στο 63'.
Το φίλμ του αγώνα:
7' Σουτ Σαγάνα Μ. άουτ
20' Εκτέλεση φάουλ από τον Καρύμπα ελάχιστα άουτ
24' Κόρνερ από τον Καρύμπα η μπάλα πέρασε από όλους στην πορεία πετάχτηκε ο Σαλμάς που δεν κατάφερε να κάνει το πλασέ
25' Σέντρα από τον καλοκάιρη ο Αντωνόπουλος στη γωνία της μικρής περιοχής έκανε σουτ ψηλά αόυτ
32' Λάθος  του Σαλμά η μπάλα έφτασε στον Καντάνη που επιχείρησε σουτ με τη μπάλα να κοντράρει σε σώμα αμυντικού
37' Σέντρα - σουτ του Αντωνόπουλου έδιωξε δύσκολα ο Ρόκκος
40' Σουτ Λ.Καλοκαίρη στην πορεία της μπάλας πετάχτηκε ο Μ. Σαγάνας από το ύψος της μικρής περιοχής έκανε το σουτ άουτ.
46' Σέντρα Νταλαπέρα ο Ρεπανίδας πήρε την πρώτη κεφαλιά η μπάλα έφτασε σστον Αγγέλη που επιχείρησε κεφαλιά με τον Γ.Τσιλιπάνο να απομακρύνει πάνω στη γραμμή
50' Σουτ Ρεπανίδα ο Τσιλίκας απέκρουσε
63' Γκοοολ 1-0 Εκτέλεση φάουλ από τον Καρύμπα ο Σαλμάς με κεφαλιά νίκησε τον Τσιλίκα και έδωσε το προβάδισμα στη Δόξα
71' Γέμισμα από τον Σ. τσιλιπάνο ο Πεσλής Λ. απέφυγε τον Τζωρτζόπουλο, έκανε το σουτ από τη γωνία της μικρής περιοχής και δεξιά καταλήγοντας άουτ
90' Σουτ Αλ. Πεσλή άουτ
93' Σουτ Νικολογιάννη μπλόκαρε ο Τσιλίκας

Δόξα (Κ. Γιωτόπουλος): Ρόκκος, Μπλέτσας, Παντής (46' Δάρλας), Σαλμάς, Τζωρτζόπουλος (84' Αλτζερίνης), Λιάρος, Νταλαπέρας, Νικολογιάννης, Αγγέλης (59' Φραγκούλης), Καρύμπας (76' Αλ. Κόκκαλης), Ρεπανίδας
Αχελώος (Β. Ζώης): Τσιλίκας, Προβίδας, Δερβίσης, Τσιλιπάνος Γ., Σαγάνας Μ. (78' Φεγγούλης), Ανδρεάκης (69' Τσιμπούκας), Αντωνόπουλος (86' Μήκας), Πεσλής Λ., Σαγάνας Μ., Καλοκαίρης Ελ. (59' Τσιλιπάνος Σ.), Καντάνης