20 Σεπ 2018

Πρόκριση με ανατροπή

Στην επόμενη φάση του κυπέλλου συνεχίζει ο Ναυπακτιακός Αστέρας που επικράτησε του Τρίκαρδου κατοχής με σκορ 3-1.
Ο Τρίκαρδος στο 5' πήρε κεφάλι στο σκορ με τον Μούτσα με το Ναυπακτιακό να ισοφαρίζει στο 32' με σουτ του Κονίδα.
Ο Ναυπακτιακός στο 71' έκανε την ανατροπή με πλασέ του λαγού και σφράγισε τη νίκη στο 75' με τον Γραμματικόπουλο.
Το φιλμ του αγώνα:
3′  Σουτ ο Γράμματικοπουλος στην εξωτερική πλευρά των δικτύων
5′ Γκοοολ Σέντρα ο Μουτσα από δεξιά με πλασέ θα κάνει το 0-1
14 ο Γκασούκας δεν θα  προλάβει να πλασάρει θα διώξει ο τερματοφυλακας.
19′ Σουτ ο Κονίδας αποκρουει ο τερματοφύλακας
21′ Σέντρα ο Κονίδας με προβολή ο Γράμματικοπουλος δεν θα καταφέρει να στείλει την μπάλα στα δικτυα.
22′ Σέντρα ο Καραγιάννη μετά από διώξιμο του τερματοφύλακα ο Κωστής με κεφάλια θα στείλει την μπάλα στην ρίζα της κάθετης δοκού
25′ Κορνερ Μουτσα κεφαλιά ο Γατσωρης  η μπάλα αουτ.
27’ Σέντρα ο Καραγιάννης κεφάλια ο Γκασούκας η μπάλα λίγο άουτ.
29’ Σουτ του Σαμπανέι  θα αποκρούσει ο Τσιάρας.
31′ Ο Ναυπακτιακός διαμαρτύρεται για πέναλτι πάνω στον Σαμπανέι.
32’ Γκοοολ Με δυνατό συρτό σουτ ο Κονίδας θα ισοφαρίσει σε 1-1.
38′ Σουτ του Γραμματικόπουλου διώχνει ο τερματοφύλακας
40′ Σέντρα του  Κωστή ο Θεοχάρης χάνει απίστευτη ευκαιρία πάνω στην γραμμή.
45’ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μούτσα η μπάλα θα τραντάξει το οριζόντιο δοκάρι.
53′ Γυριστό σουτ του Γραμματικόπουλου η μπάλα στα σώματα.
54′ Σουτ του Γραμματικόπουλου η μπάλα ψηλά αουτ.
67’ Σεντρα σουτ του Γραμματικόπουλου η μπάλα αουτ.
68’ Σεντρα Μεταξουύλη η μπάλα κοντράρει κορνερ.
69′ Κορνερ του Μούτσα κεφάλια ο Γατσώρης η μπάλα κοντράρει κόρνερ.
71′ Γκοοολ Ωραία πάσα του Γκασούκα στο Λαγό που θα βρεθεί μόνος του στο κέντρο της άμυνας και με ωραίο πλασέ θα κάνει το 2-1.
75′ Γκοοολ με ωραίο σουτ ο Γραμματικόπουλος θα στείλει την μπάλα στα δίκτυα 3-1.
85’ Σουτ του Γκασούκα αποκρούει ο Τσιάρας
Ναυπακτιακός (Σκούνας) : Ζέρβας, Καραγιάννης, Κωστής, Κυριαζοπουλός, Θεοχάρης (65’ Κοκκωνης), Γιαννόπουλος, Κοντογιάννης (67’ Γιαννοπουλος), Κονίδας (45′ Λαγός) , Γκασούκας, Σαμπανέι (69 ’Χριστοπουλος), Γραμματικόπουλος.
Τρίκαρδος  (Ασπρογέρακας): Τσιάρας, Βασιλάρης, Δρακάς, Μακρής, Γατσώρης, Κορομηλάς (71’ Φραγγούλης) , Σεραφίγγος, Χαλαζιάς (75′ Νακος) , Γαβρίνας, Μούτσα (71 ’Σαμψώνας), Μεταξούλης.