25 Απρ 2018

Νίκη για Νέο Αμφίλοχο επί Θρίαμβου Σερβιανών με 4-2 στο Κύπελλο Ερασιτεχνών

Στον τελικό του 3ου Ομίλου του Κυπέλλου Ερασιτεχνών πέρασε ο Νέος Αμφίλοχος που επικράτησε εκτός έδρας του Θρίαμβου Σερβιανών με 4-2.
Ο αγώνας στην κανονική του διάρκεια έληξε ισόπαλος 2-2 και χρειάστηκε η παράταση εκεί που ο Αμφίλοχος ήταν καλύτερος πετυχαίνοντας 2 γκολ με το τελικό 2-4 να του δίνει την πρόκριση.
Επόμενος αντίπαλος είναι ο Θεσπρωτός με το παιχνίδι να διαξάγεται στην Ηγουμενίτσα.
Ο Θρίμαβος ήταν η ομάδα που προηγήθηκε με 1-0 στο 33' με τον Τιαφίτσα που ήταν και σκορ ημιχρόνου.
Στην επανάληψη και στο 50' ο Χριστογιάννης ισοφάρισε σε 1-1 για το Νέο Αμφίλοχο οποίος στο 57' πήρε το προβάδισμα με 1-2 με γκολ του Τσιούνη.
Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 60' με τον Ρηστάνη σε 2-2, σκορ που δεν άλλαξε στην κανονική διάρκεια του αγώνα και οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στην παράταση.
Στην παράταση ο Νέος Αμφίλοχος με πρωταγωνιστή τον Τσιούνη που πέτυχε δύο γκολ στο 94' και στο 120' πήρε την προκριση με σκορ 2-4.
Ο τεχνικός του Νέου Αμφίλοχου Θ.Παπαχρήστος είχε ίωση και τον αντικατέστησε ο Ηρακλής Στασινός.

Θρίαμβος Σερβιανών: Κυρικλίδης, Μπάλλας, Κομπίλας, Τζίμας,
Βραχνός,  Γιάκος (95' Βύζας), Σκούφης, Τσιαφίτσας (65' Μουζακίτης), Ρηστάνης (78' Αλεξίου), Ηλίας, Διαμαντόπουλος
Νέος Αμφίλοχος (Ηρ. Στασινός): Ρόκκος, Κωστακιώτης (46' Κολοβάκης), Χριστογιάννης, Κοκώνης, Μαλής, Ζωτάι (88' Λίλα),Τσιούνης, Κούσης (69' Νικολογιάννης), Τόσκα (46' Δράκος), Νάκος, Λαγοπάτης

Ρεπορτάζ - φωτό: Ηλίας Νακόπουλος