Writen by
olatagoal.gr
11:14 μ.μ.
-
1
Comments
Στην Α' κατηγορία επιστρέφει ο Αλυζιακός Μύτικα καθως αναδείχτηκε και μαθηματικά πρωταθλητής του 3ου Ομίλου.
Ο Αλυζιακός αποσπάστηκε 10 βαθμούς από το δεύτερο του βαθμολογικού πίνακα Μεδεών Κατούνας καθώς επικράτησε εύκολα εκτός έδρας του Αρη Λεπενούς με σκορ 4-0.
Μόλις στο 11' οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα με γκολ του Αποστολάκη Σ.. Στο 59' ο Κ.Ταμπάκης έκανε το 0-2 και στο 82' Παπανικόλας ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 0-3.
Το τελικό 0-4 διαμόρφωσε στο 88' ο Μαρούλης.
Αρης Λεπενούς: Μάλλιος, Πετανίτης Ν. (Τζαμαλής), Μπέκος (Βλαχοδήμος), Ράπτης, Παπαευθυμίου (Μουρτζιάπης Τ.), Πιστιόλης, Ράπτης Β., Μουρτζιάπης Ι., Πετανίτης Β., Βαμβακάς, Μπέλος Π. (Φλούδας)
Αλυζιακός Μύτικα: Προδρομίτης, Κατσαούνης Σ., Φραγκογιάννης (Μαρουσάκης), Παπανικόλας, Δράκος - Γαλάνης, Σκαρογιάννης Δ., Αποστολάκης Α. (Καραγιώργος), Κατσαούνης Δ., Ταμπάκης Α. (Μαρούλης), Ταμπάκης Κ., Αποστολάκης Σ. (Σκαρογιάννης)
Ο Αλυζιακός αποσπάστηκε 10 βαθμούς από το δεύτερο του βαθμολογικού πίνακα Μεδεών Κατούνας καθώς επικράτησε εύκολα εκτός έδρας του Αρη Λεπενούς με σκορ 4-0.
Μόλις στο 11' οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα με γκολ του Αποστολάκη Σ.. Στο 59' ο Κ.Ταμπάκης έκανε το 0-2 και στο 82' Παπανικόλας ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 0-3.
Το τελικό 0-4 διαμόρφωσε στο 88' ο Μαρούλης.
Αρης Λεπενούς: Μάλλιος, Πετανίτης Ν. (Τζαμαλής), Μπέκος (Βλαχοδήμος), Ράπτης, Παπαευθυμίου (Μουρτζιάπης Τ.), Πιστιόλης, Ράπτης Β., Μουρτζιάπης Ι., Πετανίτης Β., Βαμβακάς, Μπέλος Π. (Φλούδας)
Αλυζιακός Μύτικα: Προδρομίτης, Κατσαούνης Σ., Φραγκογιάννης (Μαρουσάκης), Παπανικόλας, Δράκος - Γαλάνης, Σκαρογιάννης Δ., Αποστολάκης Α. (Καραγιώργος), Κατσαούνης Δ., Ταμπάκης Α. (Μαρούλης), Ταμπάκης Κ., Αποστολάκης Σ. (Σκαρογιάννης)
που πάτε χωρίς γήπεδο
ΑπάντησηΔιαγραφήχαχαχαχα
γυμνοί στις.........