24 Μαρ 2018

Εύκολα ο Ναυπακτιακός... 5-0 τον Αράκυνθο

Μια εύκολη νίκη σημείωσε ο Ναυπακτιακός Αστέρα στην 28η αγωνιστική απέναντι στον Αράκυνθο Ματαράγκας με σκορ 5-0.
Η ομάδα της Ναυπάκτου αγωνίστηκε για ακόμη ένα παιχνίδι στο ΔΑΚ Αντιρρίου λόγω εργασιών στο Παπαχαραλάμπειο στάδιο Ναυπάκτου. Οι περισσότεροι παίκτες του Ναυπακτιακού είχα πολύ καλή απόδοση και βοήθησαν να φτάσει η ομάδα τους σε μια εύκολη νίκη. Ο Σαμπανέι ήταν από τους κορυφαίους καθώς σημείωσε τέσσερα τέρματα και είχε μια ασίστ στο γκολ του Λαγού που στα τελευταία παιχνίδια έχει ανεβάσει κατακόρυφα την απόδοση του. Γενικότερα όμως ο Ναυπακτιακός δείχνει πολύ καλά στοιχεία στο παιχνίδι του εν όψει των αγώνων play off.
Το φιλμ του αγώνα13’ Γκοοολ 1-0  Ο Σαμπανέι με ψηλοκρεμαστή κεφαλιά θα στείλει την μπάλα στα δίκτυα.
18’ Γκοοολ 2-0 Ο Διαιτητής Προβίδας ύστερα από υπόδειξη της βοηθού Κ. Βασιλείου καταλογίζει πέναλτι σε χέρι του Ιορδανίδη σε πλασέ του Σαμπανέι και ο τελευταίος εκτελώντας το εύστοχα διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του.
22’  Γκοοολ 3-0 Ο Λαγός από θέση τετ α τετ πλασάρει εύστοχα τον Καραδήμα αξιοποιώντας της ασίστ του Σαμπανέι
48’ Δυνατό σουτ του Χριστόπουλου μέσα από την μεγάλη περιοχή απομακρύνεται σε κόρνερ από τον Καραδήμα.
55’ Άστοχο πλασέ του Μικελάτου η μπάλα άουτ.
56’  Εντυπωσιακή κεφαλιά ψαράκι του Μικελάτου καταλήγει άουτ.
57’ Ο Σαμπανέι με συρτό σουτ στη κλειστή γωνία του Καραδήμα στέλνει την μπάλα στην ρίζα της δοκού
68΄Σουτ του Μικελάτου η μπάλα άουτ.
70’ Γκοοολ 4-0 Ο Σαμπανέι με ωραίο σουτ θα κάνει το 4-0.
80’ Ο Μικελάτος αστοχεί από πλεονεκτική θέση ύστερα από ασίστ του Καραγιά ννη.
82’ Οι φιλοξενούμενοι ζητούν πέναλτι σε χέρι παίκτη του Ναυπακτιακού όμως η κ. Βασιλείου έχει υποδείξει νωρίτερα οφ σάιντ.
90’ Γκοοολ 5-0 Ο Σαμπανέι με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι θα κάνει το 5-0

Ναυπακτιακός:(Σκούνας):  Χρήστου , Καζανά ς(53’ Καραγιάννης), Χριστόπουλος, Νικολακόπουλος (75’ Δενδρινός),, Θεοχάρης, Γιαννόπουλος, Λαγός, Αγγελόπουλος  (57’ Σχοινάς), Μελετίδης (60’ Κονίδας), Μικελάτος, Σαμπανέι.
Αράκυνθος Ματαράγκας: (Θ.Λαυράνος ): Καραδήμας , Ιορδανίδης, Ευαγγελόπουλος,  Χαραλάμπους, Μπουκάρης Λ., Μπουκάρης Χ., Κουζέλης,  Ζαπανιτώντης, Ευθυμίου, Παπαδόπουλος, Κορομπίλης (57’ Μπανάκας.)