ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

18 Μαρ 2018

Μπάσκευ Β' Εθνική (Βορράς): Αποτελέσματα και βαθμολογία 21ης αγωνιστικής

Σπουδαία νίκη πέτυχε το Ανατόλια στην έδρα του, επικρατώντας με σκορ 84-70 κόντρα στον Χαρίλαο Τρικούπη, ενώ Ίκαροι Σερρών και Καβάλα το εκμεταλλεύτηκαν αυτό το αποτέλεσματα, παίρνοντας θετικά αποτελέσματα κόντρα σε Φάρσαλα (63-54) και Ελίμει (71-60) αντίστοιχα.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
Ανατόλια – Χαρίλαος Τρικούπης 84-70
Μαχητές Πειραματικού Πεύκων – Χαλκηδόνα 75-69
Ερμής Λαγκαδά – Στρατώνι 53-66
Ικαροι Σερρών – Φάρσαλα 63-54
Τιτάνες Παλαμά – Γέφυρα 76-80
Ασπίδα Ξάνθης – Πευκοχώρι 49-58
Καβάλα – Ελίμεια 71-60
Τα φύλλα αγώνων:
Σ.Α.Α.Κ. ΑΝΑΤΟΛΙΑ - ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ: 84-70
Διαιτητές: Ντούρας - Μπακάλης
Δεκάλεπτα: 18-21, 48-30, 66-54, 84-70
Ανατόλια (Γκαϊτατζής): Πουλιανίτης, Πρωτούλης 6(2), Γαλανίδης 11(3), Ζαφειρούδης 12(2), Συμεωνίδης 18, Ξενιτίδης 5(1), Σταματογιάννης 6(2), Ζώτος 2, Βεργίνης , Καραποστόλου 24(5)
Χαρίλαος Τρικούπης (Δημητριάδης): Γυφτάκης, Βουρνάς 9(1), Ντόβας 10(1), Ξηρός 3(1), Μουράτογλου 6, Σταυρόπουλος, Περρωτής 12, Καραγκιολίδης 5, Αδαμόπουλος 6, Πολίτης 19(3)
ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ – ΦΑΡΣΑΛΑ 63-54
Διαιτητές: Σιμητόπουλος-Φουτζήλας
Δεκάλεπτα: 21-20, 29-23, 50-37, 63-54
Ίκαροι Σερρών (Σ.Ποργιόπουλος): Δαλαγκόζης, Γρίψιος 5, Σιδερίδης, Γεωργιανός 9, Τράκας, Γκάτζιας 20(3), Φώτογλου 7, Γκούτζιας 4, Κεμανετζής, Θολιώτης 4, Κακιούζης 14
Φάρσαλα (Χ.Φόρος): Νικολόπουλος 5(1), Ντίνος, Σαββίδης 4, Χαιρετιάδης 10, Αναγνωστόπουλος Χ. 8(1), Σκολόγκας 15, Συνετός, Αναγνωστόπουλος Γ. 4, Λούτας, Καραδήμας, Μακρής 8
ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ - ΣΡΑΤΩΝΙ 53-66
Διαιτητές: Γερακίνης - Ξέρας
Δεκάλεπτα: 16-20, 27-38, 40-56, 53-66
Ερμής Λ. (Τσούρμας): Μήνου 3, Αμπατζάς, Δημητρακάς, Ελευθεριάδης 3 (1), Τοπουζίδης 14 (2), Μάρουσιτς 8, Παρίτσης 16, Χριστοδούλου 4, Αβόκατος, Γκαμούρας 3, Μέλιος, Κότσανος 2. 
Στρατώνι (Χατζούλης): Σπύρας 7 (1), Μητσάκης 4 (11ασ.), Δελίδης 20 (4), Σοίτσης, Σαμαράς, Φλιάτης Ι. 5, Λευκαδίτης, Φλιάτης Γ. 9, Πολιτόπουλος 4, Δασκαλόπουλος 17 (1), Πονόπουλος.
ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟΥ ΠΕΥΚΩΝ - ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ 75-69
Διαιτητές: Τζίμα-Σιταρίδης
Δεκάλεπτα: 23-17,44-30,59-50,75-69 
Μαχητές (Γεροφώτης): Βογιατζής 8 (2), Αρνιίδης 10 (3), Δήμας 13 (2), Χατζημιχαηλίδης 20 (3), Στόλης 14, Κωνσταντινιδης , Μπάκος 4, Παπαδόπουλος 8, Βελισσαρίου 8 (2).
Χαλκηδόνα (Τουλούμης): Πετρίδης 2, Μαρκίδης 7 (1), Μπατάκας 6, Σεφεριάδης, Μαντσος 10, Πεταλωτής 8, Γκοτζαγιάννης 17, Παναγιώτης 19 (3).
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ- ΕΥΡΩΠΗ 87 ΠΕΥΚΟΧΩΡΙΟΥ 49-58
Διαιτητές:
 Καλογερόπουλος, Ταρενίδης
Δεκάλεπτα: 20-14, 31-31, 40-42, 49-58
Ασπιδα Ξάνθης(Ιωαννίδης): Αμούτζιας 2, Παπαδάκης 2, Γρούδος 1, Τσιώγκας 9(3), Στεφανίδης 4(1), Κλωνάρας 4(1), Ανθής, Κουτσογιάννης 8, Γκέλιος 15(1), Σαββίδης, Μασμανίδης 4
Eυρώπη ( Μελετιάδης) : Αμπατζιδης 3(1) , Tσιμπής 2 , Λαζαρίδης,Tζουβάρας 3(1) , Mαυρίδης 11(3) , Mυλωνίδης 12(2), Kιγμέτογλου 9(1), Σικαλίδης 6(2), Θεοδωρίδης 1, Δανάκης 11(1)
ΚΑΒΑΛΑ – ΕΛΙΜΕΙΑ 71-60
Διαιτητές : Παπαδόπουλος Χ.-Πράττος
Δεκάλεπτα: 20-18, 38-32, 55-48, 71-60
Καβάλα (Καραπιπερίδης) : Αθανασιάδης 8(2), Κουμλέλης 12, Μιχάλογλου 5(1), Καπινιάρης 20, Τάγαρης 4, Καραθανάσης 9(1), Παππάς 13(2), Χονδρόπουλος, Παντόπουλος.
Ελίμεια (Δημόπουλος) : Μαλούτας 10(2), Σουπούρας 2, Τσιάμης 5(1),Πεχλιβανίδης 2, Κουβελάς 11(2), Μαλλιούρας 2, Μακρής 17(1), Τσιμίδης 11.
ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ – ΓΕΦΥΡΑ 76-80
Διαιτητές: Κατωτιτικίδης, Παπανικολάου 
Δεκάλεπτα : 17-24, 33-40, 49-50, 76-80.
Τιτάνες Παλαμά (Αρχοντούλης): Μπιζιώτης 17(3), Τσούμας 4, Γεωργακάς 20(4), Αρχοντούλης 4, Μακρής, Μούμογλου 11, Μανδαλάκης 14(1), Αποστολάκης 6.
Γέφυρα (Ροδάς): Νικολαίδης 2, Καζαμίας, Μπρούσαλης, Κολοκοτρώνης 14(2), Γαρέζος, Παπαδόπουλος 11(1), Σιώπης 27(4), Σαραντίδης, Ταουσάνης 2, Σιώμος 20, Μπίσκας 4, Ευσταθιάδης.
Η βαθμολογία
1. Ίκαροι Σερρών 37 (16-5)
2. Χαρίλαος Τρικούπης 37 (16-5)
3. Καβάλα 36(16-4)*
4. Πευκοχώρι 35 (15-5)*
5. Ανατόλια 34 (13-8)
6. Ερμής Λαγκαδά 33 (12-9)
7. Στρατώνι 33 (12-9)
8. ΑΟ Αγρινίου  31 (11-9)*
9. Φάρσαλα 31 (10-11)
10.Μαχητές Δόξας Πεύκων 31 (10-11)
11. Γέφυρα 26 (7-13)*
12. Ασπίδα Ξάνθης 26 (6-14)*
13. Χαλκηδόνα 26 (5-16)
14. Ελίμεια 24 (4-16)*
15. Τιτάνες Παλαμά 21 (1-19)*
*Έχουν κάνει το ρεπό τους
Το πρόγραμμα της 22ης αγωνιστικής (24/3)
Χαρίλαος Τρικούπης-Μαχητές Δόξας Πεύκων
Χαλκηδόνα-Ερμής Λαγκαδά
Στρατώνι-Ίκαροι Σερρών
Γέφυρα-Φάρασαλα
Πευκοχώρι-ΑΟ Αγρινίου 
Ελίμεια-Ασπίδα Ξάνθης
Τιτάνες Παλαμά-Καβάλα
www.basketblog.gr

« ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ
ΕΠΟΜΕΝΟ »

Δεν υπάρχουν σχόλια

Δημοσίευση σχολίου

Σχόλια τα οποία είναι υβριστικά ή περιέχουν χαρακτηρισμούς δε θα δημοσιεύονται.