8 Μαρ 2018

Νίκη για Αμβρακικό... 2-1 τον Ατρόμητο

Νίκη με σκορ 2-1 για τον Αμβρακικό Λουτρού επί του φιλοξενούμενου Ατρομήτου Αντιρρίου.
Οι γηπεδούχοι πήραν κεφάλι στο σκορ στο 36΄με τον Παπανίκο και πήγαν στα αποδυτήρια για το ημίχρονο να προηγούνται με 2-0 με γκολ του Σαπλαούρα στο 44'.
Στην επανάληψη ο Ατρόμητος μείωσε στο τελικό 2-1 με τον Θ.Καλαβρουζιώτη στο 80'.

Αμβρακικός (Δ.Τσιτσομήτσος): Βασιλόπουλος, Ρόκος, Γουρούνας, Φονιάς, Παπανίκος, Νίκας (35' Τσιλίκης Α.), Παγώνης, Θώδης, Αυγέρης (80' Χαρδαλιάς), Τσιτσομήτσος (70' Παπανίκος Μ.), Σαπλαούρας
Ατρόμητος (Ι.Πανουργιάς): Φλωρόπουλος, Βλάχος, Διαμαντόπουλος (38' Γιαννόπουλος), Πέκεζ, Σπανογιάννης, Θανασιός, Κάκκος, Κουραχάνης (69' Ζαχαρόπουλος), Καλαβρουζιώτης Θ., Καλαβριζιώτης Α., Παναγιωτόπουλος Μ.