25 Μαρ 2018

Νίκη με ανατροπή και άνοδος για Αλικυρναϊκό... 2-1 τον ΑΟ Χάλκειας

Νίκη με ανατροπή για τον Αλικυρναϊκό τΑγίου Θωμά ο απόγευμα της Κυριακής στο ΔΑΚ Αντιρρίου επί του ΑΟ Χάλκειας με 2-1, αποτέλεσμα που χαρίζει στην ομάδα του Αγίου Θωμά την απευθείας άνοδο στην πρώτη κατηγορία του πρωταθλήματος της ΕΠΣ Αιτωλοακαρνανίας.
Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν κεφάλι στο σκορ μόλις στο 9΄με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γιαβρούτα 1-0.
Η απάντηση για τους φιλοξενούμενων ήρθες πέντε λεπτά πριν το ημίχρονο όταν ο Μάνθος στο 40΄με διπλή προσπάθεια μέσα από την περιοχή και σουτ έκανε το 1-1.
Το νικητήριο τέρμα που εξασφάλισε και τον τίτλο του πρωταθλητή στον Α΄ όμιλο της Β΄ κατηγορίας στην ομάδα του Αλικυρναϊκου σημείωσε στο 54΄με σουτ ο Γαβρίνα μετά από σέντρα από δεξιά του Κοκόρη.
Εκπληκτική ατμόσφαιρα στο γήπεδο του Αντιρρίου σε μια κερκίδα ασφυκτικά γεμάτη από φιλάθλους και των δυο ομάδων.
Α.Ο. Χάλκειας  (Σταύρου): Ανδρεόπουλος, Κάπο, Ντούμας, Κάκκος Δ.  (72’ Μυλωνάς Χ.), Δαδάνης,  Πελέκης, Ανδριτσόπουλος (Ψυχογιός), Αλμπάνης , Αδραχτάς, Γιαβρούτας, Κάκκος Ν. (72’ Μυλωνάς Αθ.)
Αλικυρναϊκός (Ξηρός): Γκασούκας, Κοκόρης, Τριφιάτης Σ., Ζέρβας, Ντρούκας, Σκαρλάτος,  Κουφός, Μάνθος, Γαβρίνας, Δάλλας, Τριφιάτης Γ.