18 Μαρ 2018

Βαθμός παραμονής για Παλαιοαπαναγια.... 2-2 με ΑΟ Χάλκειας (video)

Ισοπαλία που ισοδυναμεί με μια κατηγορία πέτυχε η Α.Ε. Παλαιοπαναγιάς απέναντι σε ακόμη έναν διεκδικητή της ανόδου. Οι γηπεδούχοι για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική πήραν ισοπαλία στα διαδοχικά ντέρμπι με Α.Ο. Λυγιάς και Α.Ο. Χάλκειας και από χθες πανηγυρίζουν την παραμονή τους στην Β’ ΕΠΣΝΑ χωρίς να μπουν σε περιπέτειες.
Κάτι που δεν έκανε ο Α.Ο. Χάλκειας που αν και ακόμη κρατάει την τύχη στα χέρια του θα πρέπει να αλλάξει χαρακτήρα στο παιχνίδι γιατί μπορεί να τους στοιχήσει αυτό που διεκδικεί από την αρχή της χρονιάς την πρώτη θέση και το πρωτάθλημα που θα του δώσει την ευκαιρία για απευθείας άνοδο στην Α’ κατηγορία χωρίς να μπει σε περιπέτειες. Έχει  όπως προαναφέραμε την τύχη στα χέρια αν και μόνο στο ΔΑΚ Αντιρρίου πάρει την νίκη και μόνο την νίκη απέναντι στον Αλικυρναικό Αγίου Θωμά που έρχεται για δύο αποτελέσματα την επόμενη αγωνιστική.
Το φιλμ του αγώνα:
9’ Ο Σανιδάς  θα βγει σε θέση τετ α τετ οι γηπεδούχοι θα  ζητήσουν πέναλτι.
13’Σουτ του Πελέκη αποκρούει ο Παναγόπουλος και στην συνέχεια απομακρύνουν οι αμυντικοί.
27’ Ο Αδραχτάς θα μπει στην περιοχή θα πασάρει στον Ψυχογιό θα σουτάρει θα αποκρούσει ο τερματοφύλακας νέο σουτ του Μυλωνά η μπάλα θα κοντράρει.
31’ Εκτέλεση φάουλ του Αλμπάνη θα μπλοκάρει ο τερματοφύλακας.
35’ ΓΚΟΛ Γρήγορη εκτέλεση φάουλ με τον Αλμπάνη να βρίσκει εξαιρετικά μέσα στην μεγάλη περιοχή τον Αδραχτά που με πλασέ στην κίνηση νίκησε τον Παναγόπουλο.
43’ ΓΚΟΛ Λάθος από τον Μανδέλο  ο Γιαβρούτας  θα το εκμεταλλευτεί  θα περάσει και τον τερματοφύλακα και κάνει το 0-2.
44’Ωραία σέντρα του Ντούμα πλασέ  στην κίνηση του Αλμπάνη η μπάλα λίγο άουτ.
48’ Ωραία πάσα στον Κοντό που βρέθηκε μόνος του μέσα στην μεγάλη περιοχή όμως θα καθυστερήσει με αποτέλεσμα να διώξει η άμυνα.
50’ Από βολέ του Ανδρεόπουλου ο Αδραχτάς θα μπει μέσα στην περιοχή θα πλασάρει και θα στείλει την μπάλα λίγο άουτ.
52’ Ο Ψυχογιός θα κάνει συρτή σέντρα στον Γιαβρούτα πλασέ στην κίνηση η μπάλα θα περάσει άουτ.
55’ Ατομική ενέργεια του Αδραχτά πάσα στον Κάκκο Ν. σουτ η μπάλα άουτ.
62’ Εκτέλεση φάουλ από τον Κοντό  η μπάλα θα διώξει σε κόρνερ ο Ανδρεόπουλος.
63’ Αντεπίθεση για τον Α.Ο. Χάλκειας  ωραία πάσα στον Ψυχογιό που από θέση τετ α τετ έστειλε την μπάλα άουτ.
64’ ΓΚΟΛ Ωραία σέντρα του Κωνσταντόπουλου μόνος μέσα στην περιοχή ο Λαουρδέκης που με σουτ θα στείλει από κοντά την μπάλα στα δίκτυα.
67’ Εκτέλεση φάουλ του Κοντου κεφαλιά του Μανδέλου η μπάλα λίγο άουτ.
71’ Σέντρα του Κάπο σύγχυση στην περιοχή τελικά θα απομακρύνουν οι αμυντικοί.
76’ ΓΚΟΛ  Ο Κωνσταντόπουλος θα κάνει ένα ασθενές σουτ λάθος του Ανδρεόπουλου η μπάλα στα δίκτυα 2-2.
89’ Σουτ του Κωνσταντόπουλου από κοντά μπλοκάρει ο τερματοφύλακας
Α.Ε. Παλαιοπαναγιάς: Παναγόπουλος, Καρναχωρίτης,  Πλυταριάς,  Μανδέλος, Παπαντώνης, Λαουρδέκης (88’ Ραυτόπουλος), Ταμπάκης (33’ Ζέλιος), Σανιδάς , Μανδέλος (86’Λάππας), Κοντός, Κωνσταντόπουλος (79’ Παπαδόπουλος)
ΑΟ ΧΑΛΚΕΙΑΣ : Ανδρεόπουλος, Κάπο, Ντούμας (59′ Μυλωνάς Αθ.), Κάκκος Δ., Νασόπουλος, Πελέκης, Μυλωνάς, Αλμπάνης (70’ Δαδάνης), Αδραχτάς, Γιαβρούτας (70’Δαδάνης), Ψυχογιός (80’ Μαστραπάς).