4 Μαρ 2018

Ισόπαλο το ντέρμπι ... Δόξα - Ρηγανάς 1-1

Ισόπαλοι με σκορ 1-1 αναδείχτηκαν στο γήπεδο Καινουργίου η τοπική Δόξα με τον φιλοξενούμενο ΑΟ Ρηγανά στο ντέρμπι του 2ου Ομίλου της Β' Κατηγορίας σε ένα κατάμεστο γήπεδο από φιλάθλους και των δύο ομάδων αλλά και ποδοσφαιρόφιλων από τις γύρω περιοχές.
Ετσι διατηρήθηκε και η διαφορά των δύο βαθμών που χωρίζει τις δύο ομάδες με τον Ρηγανά να παραμένει στην πρωτη θέση και να ακολουθεί πίωσ του η Δόξα στη δεύτερη.
Ανασταλτικός παράγοντας στις προσπάθειες των παικτών των δύο ομάδων ο κακός αγωνιστικός χώρος του γηπέδου.
Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που προηγήθηκαν στο 37' όταν σε σέντρα από αριστερά ο Πριτσούλης έκανε έξοδο δεν κατάφερε να μπλοκάρει και ο Κοκώνης με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.
Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι πίεσαν με τους φιλοξενούμενους να αμύνονται σωστά και ο τερματοφύλακας Σπυρόπουλος να κάνει εκπληκτική διπλή σε σουτ απόκρουση πρώτα σε σουτ του Κακούρη και στη συνέχεια σε σουτ του Λιούλιου.
Η Δόξα έφτασε στην ισοφάριση στο 90' όταν σε σέντρα του Δ. Τζωρτόπουλου ο Κακούρης με σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.
Αριστη η διαιτησία του αγώνα.

Το φιλμ του αγώνα:
5' Σουτ του Καραχάλιου απέκρουσε ο Πριτσούλης
8' Ο Κακούρης σκόραρε με προβολή ,όμως το γκολ ακυρώθηκε καθώς στο ξεκίνημα της φάσης ο διαιτητής χρέωσε φάουλ στον Γιώτη
17' Ο Γιώτης σκόραρε με σουτ από κοντά ,αλλά από θέση οφσάιντ όπως υπέδειξε σωστά ο επόπτης
22' Βαθιά μπαλιά στην πλάτη της Δόξας ο Μικρόπουλος έγινε κάτοχος της μπάλας, ο οποίος από αριστερά ντρίπλαρε τον Καγιάτζα, καθυστέρησε και το σουτ που επιχείρησε κόντραρε στον Αύγερη και η μπάλα απομακρύνθηκε
27' Σουτ Αλ. Κόκκαλη πάνω από το οριζόντιο δοκάρι
34' Σουτ του Καλογεράκη  μπλόκαρε ο Πριτσούλης
36' Απ'ευθείας εκτέλεση φάουλ του Δ.Τζωρτζ'οπολου έδιωξε με γροθιές ο Σπυρόπουλος
37' Γκοοολ  0-1  Ατομική προσπάθεια Μικρόπουλου από αριστερά, το σουτ που έκανε απέκρουσε ο Πριτσούλης και στην εξέλιξη της φάσης σέντρα από αριστερά, ο Πριστούλης έκανε έξοδο, δεν κατάφερε να μπλοκάρει και ο Κοκώνης με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.
42' Σουτ Δ.Τζωρτζόπουλου η μπάλα ψηλά άουτ
43' Σουτ Αλ. Κόκκακλη ελάχιστα άουτ από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Σπυρόπουλου
52' Σύγχυση μέσα στα καρέ του Σπυρόπουλου,η μπάλα από κόντρα πάει προς τα δίχτυα και πριν περάσει την γραμμή την διώχνει ο Μπαρτσιώκας
63' Σουτ από δεξιά του Δάρλα ο οποίος πέρασε στην επίθεση ,μπλόκαρε ο Σπυρόπουλος
65 Διπλή ευκαιρία για την Δόξα, αρχικά ο Κακούρης έπιασε δυνατό σουτ το οποίο απέκρουσε ο Σπυρόπουλος, η μπάλα φθάνει στον Λιούλιο που είχε περάσει αλλαγή ο οποίος από δεξιά σουτάρει δυνατά και ο Σπυρόπουλος έκανε την απόκρουση του αγώνα διατηρώντας το 0-1
67' Σουτ του Κοκώνη  απέκρουσε δύσκολα ο Πριτσούλης
70' Σέντρα παράλληλη από τον Λιούλιο,η μπάλα έφθασε στο Γιώτη που σούταρε και απέκρουσε ο Σπυρόπουλος
71' Σουτ του Κωνσταντίνου κατέληξε άουτ
72' Σουτ Αλ.Κόκκαλη η μπάλα πάνω από το δοκάρι
73' Εκτέλεση φάουλ του Δ.Τζωρτζόπουλου η μπάλα στην περιοχή του Ρηγανά , προβολή του Λιούλιου και η μπάλα κατέληξε ελάχιστα άουτ
77' Σουτ του Μικρόπουλου απέκρουσε σε κόρνερ ο Πριτσούλης
80' Σουτ του Κοκώνη από πλάγια αριστερά η μπάλα στην συμβολή των δοκαριών και άουτ
84' Σουτ του Κακούρη, η μπάλα στο αριστερό κάθετο δοκάρι του Σπυρόπουλου
87' Αδύναμο πλασέ του Κοκώνη απέκρουσε ο Πριτσούλης
90' Γκοοολ 1-1 Ο Δ.Τζωρτζόπουλος εκτέλεσε φάουλ η μπάλα έφθασε στον Κακούρη ο οποίος με σουτ την έστειλε στα δίχτυα του Σπυρόπουλου βάζοντας "φωτιά" στην κερκίδα

Δόξα (Τάσος Σπαής): Πριτσούλης, Αυγέρης, Σ.Τζωρτζόπουλος (69' Κωνσταντίνου), Δ.Τζωρτζόπουλος, Καγιάντζας, Δάρλας (71 Αγγέλης), Γιώτης , Μπλάνης ( Dollenga), Κακούρης, Ζαφείρης (64' Λιούλιος), Αλ.Κόκκαλης

Ρηγανάς (Θόδωρος Μουχάνης): Σπυρόπουλος, Στραβοδήμος, Καλογεράκης , Μπαρτσιώκας, Κωστής, Καραχάλιος, Μουχάνης, Καρύμπας (73' Ζήσης), Κοκώνης ( 80' Βασιλάρης) , Μικρόπουλος, Πελεκάνος (71' Στεργίου)

Θα ακολουθήσει φωτορεπορτάζ , βίντεο με δηλώσεις προπονητών και βίντεο με την είσοδο των ομάδων