3 Μαρ 2018

Νίκη παραμονής ο Απόλλωνας... 1-0 τη Φλόγα

Νίκη παραμονής με σκόρ 1-0 πέτυχε ο Απόλλων Δοκιμίου, απέναντι στην Φλόγα Παλαιομάνινας.
Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι στην μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, είχαν τις ευκαιρίες να πάρουν προβάδισμα, έμειναν πίσω στο σκόρ στο 52ο λεπτό με σούτ του Ξευγένη μέσα απο την περιοχή, ενώ διαμαρτύρονται δικαίως για την φάση του 74ου λεπτού καθώς ακυρώθηκε ως επιθετικό φάουλ το γκόλ που πέτυχε ο Βασιλογιάννης.Με την νίκη αυτή οι γηπεδούχοι πήραν βαθμολογική ανάσα στην μάχη που δίνουν για να αποφύγουν την εμπλοκή τους στα μπαράζ παραμονής, ενώ οι φιλοξενούμενοι απομακρύνθηκαν απο την κορυφή και απέκτησαν συγκάτοικο στην δεύτερη θέση τον Όμηρο Νεοχωρίου..
Διαιτητές: Καλαμάρης, Τριανταφύλλου, Βαλιάνος
Ροή του μάτς:
8′ Κακό διώξιμο του Γιάννη Τσακανίκα σε γέμισμα του Βασιλογιάννη, αιφνιδιάζει τον Θεοδωρακόπουλο αλλά η μπάλα καταλήγει δίπλα απο το δοκάρι άουτ
10΄Ο Βασιλογιάννης αλλάζει την μπάλα με τον Φραγκούλη και μπαίνει στην περιοχή αλλά απέναντι απο τον Θεοδωρακόπουλο πλασάρει άουτ
13′ Σούτ του Φραγκούλη ο Νταλαπέρας μέσα στην περιοχή βάζει το πόδι και αλλάζει την πορεία της μπάλας η οποία καταλήγει ελάχιστα δίπλα απο το αριστερό δοκάρι άουτ
17′ Σέντρα απο αριστερά του Φ.Μπαλάφα ο Δαλαγιώργος πιάνει την κεφαλιά άουτ
19′ Σούτ του Σ.Νούλα άουτ
22′ Σέντρα του Φ.Μπαλάφα ο Δαλαγιώργος την κεφαλιά άουτ
22′ Σέντρα του Νταλαπέρα απο δεξιά, ο Φραγκούλης κατεβάζει ωραία την μπάλα μέσα στην περιοχή, αλλά το σούτ που πιάνει φεύγει πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι άουτ
28′ Γέμισμα του Κουρσάρη στην περιοχή ο Βασιλογιάννης βγαίνει απέναντι απο τον Θεοδωρακόπουλο, αλλά ανοίγει το κοντρόλ και μπλοκάρει ο τερματοφύλακας τον γηπεδπούχων
52′ Γκόλ: Ο Ξευγένης βγάζει στον Δημητρέλη δεξιά που επιχειρεί σέντρα στην περιοχή, κακό κοντρόλ του Φ,Μπαλάφα και ο Ξευγένης που ακολουθεί την φάση με σούτ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα
60′ Πάσα του Φραγκούλη στον Νούλα που κάνει συρτό σούτ και μπλοκάρει ο Θεοδωρακόπουλος
68′ Σούτ του Κράνη μπλοκάρει ο Θεοδωρακόπουλος
74′ Ο Σ.Νούλας εκτελεί απο αριστερά φάουλ στην περιοχή, η μπάλα φτάνει στον Βασιλογιάννη που με πλασέ την στέλνει στα δίχτυα, με τον διαιτητή του αγώνα Καλαμάρη να ακυρώνει το γκόλ ως επιθετικό φάουλ μέσα σε έντονες διαμαρτυρίες των φιλοξενούμενων.
77′ Μονοκόματο σούτ του Σ.Νούλα η μπάλα φεύγει άουτ
81′ Πάσα του Μπρέσιακα στον Κράνη που πιάνει το μονοκόματο σούτ άουτ
90′ Αντεπίθεση με τον Δημητρέλη πάσα στον Κορομηλά που πιάνει το σούτ άουτ
,
Απόλλων Δοκιμίου (Γιάννης Μακρής): Θεοδωρακόπουλος, Ι.Τσακανίκας, Κορομηλάς, Μυλωνάς, Κοκώνης, Δαλαγιώργος, Ξευγένης (86’ Μανουσάκης), Ν.Γιαννακάς (71′ Ν.Τσακανίκας), Μπαλάφας, Καμμένος (80′ Ζώγας)
Φλόγα Παλαιομάνινας (Γιώργος Γιάκος): Μπαλάφας, Γκουτσέλης, Μπρέσιακας(82′ Κουσκούνης), Σαλμάς (71′ Β.Νούλας), Κουρσάρης (84΄ Κοτρότσος), Νταλαπέρας, Κράνης, Ζαχαράκης, Φραγκούλης (64′ Σπυριλιώτης), Σ.Νούλας, Βασιλογιάννης