17 Φεβ 2018

Ισοπαλία για Απόλλων Δοκιμίου και Απόλλων Θέρμου

Ισόπαλοι με σκορ 1-1 ήρθαν στο γήπεδο Δοκιμίου ο τοπικός Απόλλωνα με τον Απόλλωνα Θέρμου.
Οι γηπεδούχοι αν και "καίγονταν" για τους τρεις βαθμούς δεν τα κατάφεραν με τη φιλοξενούμενη ομάδα του Θέρμου να είναι καλύτερη στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και να αποχωρεί με το βαθμό της ισοπαλίας.
Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν μόλις στο 7' όταν σε κόρνερ του Αλπέντζου ο Ρόκκος που είχε προωθηθεί έκανε την προβολή από το ύψος της μικρής περιοχής κάνοντας το 0-1.
Οι γηπεδούχοι έφτασαν στην ισοφάριση στο 43' όταν σε φάουλ του Καμμένου από δεξιά ο Μυλωνάς με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα. Μάλιστα ο Μυλωνάς δεν πανηγύρισε το γκολ της ισοφάρισης καθώς ο Απόλλωνας Θέρμου ήταν η προγούμενη ομάδα του.
Το φίλμ του αγώνα:
7' Γκοοολ 0-1 Κόρνερ του Αλπέντζου ο προωθημέος Ρόκκος με προβολή από το ύψος της μικρής περιοχής έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Θεοδωρακόπουλου.
13' Σουτ Μπαλάφα απέκρουσε ο Κούντρας
15' Φάουλ από τον Μπαλάφα ο Μπαλάφας δεν μπόρεσε να κάνει το πλασέ η μπάλα έφτασε στο Μυλωνά που έκανε το πλασέ κόντραρε σε σώματα αμυντικών και μπλόκαρε ο Κούντρας
25' Παράλληλη συρτή σέντρα του Κούκου από δεξιά ο Καρβελάς πετάχτηκε στην πορεία της μπάλας έκανε το πλασέ με τον Θεοδωρακόπουλο να αποκρούει
35' Σουτ Στεργίου απέκρουσε ο Θεοδωρακόπουλος
43' Γκοοολ 1-1 Εκτέλεσε φάουλ του Καμμένου από αριστερά ο Μυλωνάς με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Κούντρα
47' Σέντρα Καρβελά ο Θεοδωρακόπουλος στην προσπάθεια να μπλοκάρει χάνει τη μπάλα και ο Γρηγοράκης διώχνει σε κόρνερ με το κεφάλι πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή
48' Σουτ Πελεκάνου μέσα από την περιοχή ψηλά άουτ
57' Σουτ Καμμένου από το ύψος της μεγάλης περιοχής ελάχιστα άουτ
80' Σουτ Κορομηλά άουτ

Απόλλων Δοκιμίου (Γιάννης Μακρής): Θεοδωρακόπουλος,Τσακανίκας Ι., Γρηγοράκης (59' Γιαννακάς), Γαρούφης (26' λ.τ. Τσακανίκας Ν.), Μυλωνάς, Κοκώνης Ευθ., Μπαλάφας, Μπούρος (67' Σουροβέλης), Ξευγένης, Κορομηλάς, Καμμένος (71' Μανουσάκης)
Απόλλων Θέρμου (Βασίλης Παστρωμάς): Κούντρας, Καλλικμάνης Δ.Γ., Καλλιακμάνης Δ. (66' λ.τ. Χρυσικός), Ρόκκος, Γιαννοκώστας, Αλπέτζος, Καρβελάς (90' Φάτσαλης), Κόκκοτος (77' Πίτσιος), Πελεκάνος, Κούκος, Στεργίου