17 Φεβ 2018

Έφυγε με το διπλό ο Όμηρος από το Αντίρριο

Νίκη  (0-1) μεγάλης βαθμολογικής σημασίας σημείωσε ο Όμηρος Νεοχωρίου απέναντι στο Ατρόμητο στο ΔΑΚ Αντιρρίου σε μια έδρα που είναι από τις πιο δύσκολες της κατηγορίας.
Το γκολ της νίκης του Ομήρου σημείωσε ο Μπούνας στο 46’ σε μια φάση όπου οι γηπεδούχοι διαμαρτύρονται πως η μπάλα δεν πέρασε την γραμμή. Ο Όμηρος την ερχόμενη Τετάρτη αγωνίζεται στο γήπεδο του με αντίπαλο την ΑΕΜ στον εξ αναβολής παιχνίδι λόγω καιρικών φαινομένων.
Το φιλμ του αγώνα:3’ Ο Κοκώνης με ατομική ενέργεια θα μπει στην περιοχή όμως ο Πέκεζ θα διώξει πριν σουτάρει σε πλάγιο.
5’ Ωραία σέντρα από δεξιά κεφαλιά ο Γκάτσης η μπάλα λίγο άουτ.
10’ Σουτ του Μπούνα από το ύψος του πέναλτι η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
18’ Μακρινό σουτ του Κουραχάνη η μπάλα θα περάσει άουτ.
35’ Σέντρα σουτ από δεξιά η μπάλα άουτ για τον Όμηρο
40’ Μετά από άσχημη εκτέλεση φάουλ για τον Ατρόμητο ο Όμηρος με τον Μπούνα θα προσπαθήσει να βγάλει αντεπίθεση όμως η μπαλιά του επιθετικού του Ομήρου ήταν δυνατή και έδωσε την ευκαιρία στον Φλωρόπουλο να μπλοκάρει.
41’ Μια παρόμοια φάση για τον Ατρόμητο αυτή την φορά μετά από εκτέλεση φάουλ για τον Όμηρο ο Ατρόμητος θα προσπαθήσει να βγάλει αντεπίθεση όμως η μπαλιά ήταν δυνατή.
46’ Γκοοολ 0-1 Ο Μπούνας με κεφαλιά θα στείλει την μπάλα προς την εστία η μπάλα θα χτυπήσει πάνω στα σώματα και θα καταλήξει στα δίκτυα κάτω από έντονες διαμαρτυρίες από τους γηπεδούχους πως η μπάλα δεν πέρασε την γραμμή.
49’ Εκτέλεση κόρνερ του Παναγιωτόπουλου θα διώξει με γροθιές ο Δουλιώτης.
55’ Σουτ ο Μπούνας η μπάλα άουτ.
56’ Σουτ του Γκάτση μέσα από την μεγάλη περιοχή η μπάλα θα περάσει άουτ.
59’ Εκτέλεση φάουλ από δεξιά του Κάκκου θα απομακρύνουν οι αμυντικοί .
62’ O Ατρόμητος θα ζητήσει πέναλτι για μαρκάρισμα μέσα στην περιοχή όμως ο κ. Καραβασίλης θα πει όχι.
72’ Σουτ του Μυτιλήνη θα μπλοκάρει ο Δουλιώτης.
75’ Μεγάλη ευκαιρία για τον Όμηρο με Μπούνα και Γκάτση να μην μπορούν να στείλουν την μπάλα στα δίκτυα.
84’Σουτ του Παναγιωτόπουλου θα διώξει εντυπωσιακά ο Δουλιώτης.
86’ Εκτέλεση φάουλ του Κάκκου λάθος συνεννόηση Καλαβριζιώτη και Θανασιού η μπάλα άουτ.
89’ Ο Μπούνας θα κάνει την σέντρα κεφαλιά του Γκάτση η μπάλα λίγο άουτ.

Ατρόμητος Αντιρρίου (Ι. Πανουργιάς): Φλωρόπουλος, Βλάχος, Κάκκος, Πέκεζ, Σπανογιάννης, Θανασιός, Ευθυμιόπουλος (Καλαβρουζιώτης), Κουραχάνης (Διαμαντόπουλος), Μυτιλήνης, Καλαβριζιώτης,  Παναγιωτόπουλος.
Όμηρος Νεοχωρίου (Χρ.Καραπίτσος): Δουλιώτης, Παπανικολάου, Κοκώνης, Αλεξόπουλος Ν.  Τσώνης, Μανθόπουλος (71’ Βαλτογιάννης), Μπούνας, Τσιμπιτσής (81’ Αλεξόπουλος), Σεραφίγγος, Γκάτσης (96’ Κορομηλάς), Μπουκουβάλας (89’ Φράγκος)