13 Φεβ 2018

Πήρε το ντέρμπι ο Λυγιάς... 4-1 τη Χάλεια

Την νίκη με 1-4 πέτυχε ο Α.Ο. Λυγιάς  απένταντι στον Α.Ο. Χάλκειας στο ντέρμπι της αγωνιστικής.
Ο Α.Ο. Χάλκειας αν και προηγήθηκε στο σκορ δεν κατάφερε να πάρει το τρίποντο με τον Α.Ο. Λυγιάς να σημειώνει τέσσερα τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο.
Το  φίλμ του αγώνα:
8’  Σουτ έξω από την περιοχή του Μυλωνά Αθ. Η μπάλα άουτ.
15’  Σουτ του Αδραχτά θα αποκρούσει ο τερματοφύλακας νέο γέμισμα η μπάλα κοντράρει κόρνερ.
16’ Γκοολ 1-0 Ο Κάπο με ωραίο πλασέ θα κάνει το 1-0.
24’  Εκτέλεση φάουλ του Δημητρόπουλου δεν μπορεί να πιάσει την κεφαλιά ο Κωτσέτσος μπλοκάρει ο τερματοφύλακας.
28’ Λάθος γύρισμα από την άμυνα δεν προλαβαίνει ο Ανδριτσόπουλος σώζει ο Ασημακόπουλος.
31’ Εκτέλεση φάουλ του Ζαμπάρα η μπάλα κοντράρει στο τοίχος και στη συνέχεια μπλοκάρει ο τερματοφύλακας.
40’ Θα γίνει ωραία το ένα δύο ο Μυλωνάς Χρ. Θα μπει στην περιοχή θα μπλοκάρει ο τερματοφύλακας.
46’  Σουτ του Δαδάνη η μπάλα άουτ.
62’  Γκοοολ 1-1  Ο Κουτσαφτικής με κοντινό πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίκτυα.
69’  Σουτ του Αδραχτά η μπάλα άουτ.
80’ Γκοοολ 1-2  Βαθιά μπαλιά στον Αποστολόπουλο που θα περάσει και τον τερματοφύλακα θα δώσει ωραία πάσα στον Κατσίκα που θα στείλει με πλασέ την μπάλα στα δίκτυα κάνοντας το 1-2.
85’ Σουτ του Αδραχτά από πλάγια η μπάλα θα περάσει άουτ.
86’  Γκοοολ 1-3  Αντεπίθεση για τον Λυγιά ο Κατσίκας θα στείλει την μπάλα στα δίκτυα 1-3 σε μια φάση που οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν για οφ σάιντ.
90’  Γκοολ 1-4  Νέα αντεπίθεση για τον Λυγιά ο Ανδρεόπουλος αρχικά θα αποκρούσει σουτ του Κατσάμπα όμως Νικόπουλος θα πάρει το «ριμπάουντ» και θα στείλει την μπαλα στα δίκτυα.
Α.Ο. Χάλκειας : Ανδρεόπουλος, Δαδάνης, Μυλωνάς Χρ., Κάκκος Δ.,  Κάπο,  Μυλωθάς Αθ., Ψυχογιός( 80’ Κυρίτσης Γρ.), Κάκκος Ν., Αδραχτάς ,  Πελέκης,  Ανδριτσόπουλος.
A.O.Λυγιάς: Ασημακόπουλος, Τσιριμώκος, Βασιλόπουλος, Βειζάι, Θωμόπουλος, Ζαμπάρας, Αποστολόπουλος, Δημητρόπουλος (57’ Σκανιάς)