22 Ιαν 2018

Εφυνε με νίκη από το Μεσολόγγι ο ΑΟ Χάλκειας.... 4-1 τον Αστέρα

Νίκη με 1-4 για τον ΑΟ Χάλκειας μέσα στο Μεσολόγγι επί του τοπικού Αστέρα.
Το φίλμ αγώνα:
3’ Γέμισμα του Ανδριτσόπουλου ο τερματοφύλακας με την βοήθεια των αμυντικών θα βγάλουν την μπάλα από την περιοχή.
5’ Σέντρα του Χριστοδούλάτου δεν μπορεί να πλασάρει στο δεύτερο δοκάρι ο Αυτζής.
 11’ Μπροστινή μπαλιά για τον Γιαβρρούτα θα γυρίσει την μπάλα θα μπλοκάρει ο τερματοφύλακας.
15’ ΓΚΟΛ Εκτέλεση κόρνερ ο Νασόπουλος θα πιάσει την κεφαλιά ο τερματοφύλακας θα αποκρούσει όμως ο Αδραχτάς θα στείλει την μπάλα στα δίκτυα.
35’ Εκτέλεση φάουλ του Διαμαντόπουλου κεφαλιά του Παπαδόπουλου μπλοκάρει ο τερματοφύλακας.
36’ Θα γίνει το γέμισμα από παίκτη του Α.Ο. Χάλκειας θα υποδειχθεί σε θέση οφ σάιντ ο Αδραχτάς κάτω από διαμαρτυρίες.
42’ Ευκαιρία με τον Αδραχτά που δεν θα μπορέσει να πλασάρει τον τερματοφύλακα όπως θα ήθελε.
44’ ΓΚΟΛ Πάσα του Κάκκου στον Κάπο  ωραίο πλασέ 0-2.
53’ Ο Διαιτητής θα καταλογίσει πέναλτι την εκτέλεση θα αναλάβει ο Μωραΐτης και θα στείλει την μπάλα ψηλά άουτ.
56’ Εκτέλεση κόρνερ ρου Κάκκου κεφαλιά του Κάπο η μπάλα άουτ.
58’Πάσα του Αδραχτά στον Κάκκο σουτ η μπάλα άουτ.
71’ ΓΚΟΛ Εκτέλεση φάουλ του Κάκκου ο Νασόπουλος με κοντινό πλασέ θα κάνει το 0-3.
72’ ΓΚΟΛ Ο Ρούσσης θα μειώσει σε 1-3
82’ Μόνος του μέσα στην περιοχή ο Μωραΐτης δεν μπορεί να νικήσει τον Ανδρεόπουλο.
87’ ΓΚΟΛ Ο Μυλωνάς Αθ.με πλασέ θα κάνει το 1-4
Αστέρας Μεσολογγίου: Κοκώρης , Μαντέλος, Παναγιωτόπουλος, Παπασπύρος (70’ Χεζιραι), Φούντας (82' Κοίνης), Αυτζής, Μωραΐτης,Παπαδόπουλος, Διαμαντόπουλος, Χριστοδουλάτος (56’ Ρούσσης).
Α.Ο. Χάλκειας: Ανδρεόπουλος, Δαδάνης (76’  Μαστραπάς), Νασόπουλος (83’  Μυλωνας Χ.),  Κάκκος, Πελέκης, Ανδριτσόπουλος (72’  Μυλωνάς), Κάκκος, Αδραχτάς (66’ Ψυχογιός), Κάπο, Αλμπάνης.