27 Ιαν 2018

Δύσκολα ο Απόλλων Θέρμου 3-1 τον Αμβρακικό

Δύσκολα επικράτησε του μαχητικού Αμβρακιού Λουτρού ο Απόλλων Θέρμου με σκορ 3-1.
Το πρώτο ημίχρονο έληξε ισόπαλο χωρίς τέρματα με τον Αμβρακικό να έχει δοκάρι στο 29' με τον Παγώνη.
Με την έναρξη της επανάληψης και στο 50' ο Καρβελάς έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του Θέρμου.
Ο Αμβρακικός σιοφάρισε στο 70' με τον Γουρούνα. Στο 75' ο Αλπέντζος με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έδωσε ξανά το προβάδισμα στον Απόλλωνα. στη φάση αυτή αποβλήθηκε ο Φονιάς με κόκκινη κάρτα καθώς υπέπεσε στο πέναλτι.
Το τελικό 3-1  διαμόρφωσε ο Κοθρούλας στο 91'.

Απόλλων Θέρμου (Β. Παστρωμάς): Κούντρας, Καλλιακμάνης Δ., Καλλιακμάνης Δ. (61' Κοθρούλας), Χρυσικός (65' Πίτσιος), Γιαννοκώστας, Αλπέντζος, Καρβελάς, Κόκκοτος, Πελεκάνος, Κούκος (44' Φάτσαλης - 87' Καλαντζής), Στεργίου
Αμβρακικός (Δ.Τσιτσομήτσος): Βασιλόπουλος, Αυγέρης, Ζίγκηρης, Φονιάς, Παπανίκος, Νίκας (57' Θώδης), Παγώνης, Ρόκος (84' Χαρδαλιάς), Σαπλαούρας), Σπανός), Γουρούνας (80' Κόκκοτος)