21 Ιαν 2018

Ξέσπασε στην επανάληψη ο ΑΟ Ρηγανά...1-5 εκτός με Αστέρα Καμαρούλας

Στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα διατηρήθηκε ο ΑΟ Ρηγανά που κέρδισε εκτός έδρας με 5-1 τον Αστέρα Καμαρούλας.
Η Καμαρούλα προηγήθηκε μόλις στο 9' με τον Λαϊνα και κράτησε το σκορ μέχρι οι δύο ομάδες να πάνε στα αποδυτήρια για το ημίχρονο.
Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν πετυχαίνοντας 5 γκολ.
Το φίλμ του αγώνα:
4' δυνατό φάουλ Αριστόπουλου θα αποκρούσει ο Σπυρόπουλος
5' σουτ Μικροπουλου θα κοντραρει σε σώμα αμυντικού και θα περάσει ελάχιστα κόρνερ απ το δεξί δοκάρι
9' ΓΚΟΛ σουτ Λαϊνά μετά από λάθος της άμυνας και 1-0
11' μόνος του ο Πελεκάνος πλασέ θα αποκρούσει ο τερματοφύλακας
18' φάουλ Καρυμπα στην περιοχή πλασέ Κοκκώνη άουτ
40' σέντρα Καρυμπα θα φύγει απ' τα πλάγια μόνος του ο Μικροπουλος θα πλασάρει και θα αποκρούσει ο τερματοφύλακας
45' σουτ Στραβοδημου από καλή θέση θα βρει στον Μπαρτσιωκα και θα περάσει λίγο πάνω απ το οριζοντιο δοκάρι
46' ο Στραβοδημος θα μπει από τα πλάγια δεξιά θα σουτάρει και θα αποκρούσει ο Σπυρόπουλος
53' ΓΚΟΛ σέντρα Καρυμπα σε κενό χώρο θα φύγει τετ-α-τετ ο Μουχανης και με πλασέ θα ισοφαρίσει σε 1-1
59' ΓΚΟΛ σουτ Καρυμπα έξω απ την περιοχή και 1-2
62' ΓΚΟΛ απευθείας εκτέλεση φάουλ του Καρυμπα από πλάγια δεξιά για το 1-3
65' ΓΚΟΛ φοβερό τακουνακι Μικροπουλου που θα βγάλει τετ-α-τετι τον Κοκκώνη και με πλασέ θα κάνε το 1-4ι
74' ΓΚΟΛ σέντρα Μουχάνη στον Μικρόπουλο θα σουτάρει για το 1-5
75' σέντρα Μικροπουλου πλασέ Κοκκώνη στο οριζόντιο δοκάρι

Αστέρα Καμαρούλας (Π. Βραχωρίτης): Σταμάτης , Αριστόπουλος (69' Αυγέρης) , Πίτλιγγερ , Γιώτης , Δανιάς , Παναγιωτόπουλος , Καντάνης , Πετρονικολός , Στραβοδήμος , Λαϊνάς (73' Δράκος) , Ζαμπάρας
ΑΟ Ρηγανά (Θ. Μουχάνης): Σπυρόπουλος , Καλογεράκης , Στεργίου , Μπαρτσιώκας , Κωστής , Καραχάλιος , Μουχανης Π. , Καρύμπας (81' Τσάμης), Κοκκώνης (85' Κουρέλας) , Μικρόπουλος (87' Βαϊτσας) , Πελεκάνος