17 Δεκ 2017

Ισόπαλος ο Νέος Αμφίλοχος με Πανλευκάδιο

Σε ένα πολύ δυνατό παιχνίδι, ειδικά στο Β' ημίχρονο, που κράτησε το ενδιαφέρον εντός και εκτός γηπέδου μέχρι το τελευταίο λεπτό και σε ενα πολύ κακό αγωνιστικό χώρο ο Αμφίλοχος απέσπασε στο φινάλε του Α' γύρου του πρωταθλήματος του 3ου ομίλου της Γ' Εθνικής, την πρώτη του ισοπαλία 1-1 από τον μαχητικό Πανλευκάδιο.
Η ομάδα της Αμφιλοχίας διατηρήθηκε μόνη στην 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα,
Ο Νέος Αμφίλοχος θα μπορούσε να είχε πάρει το προβάδισμα  στο σκορ όταν σε απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 33' του Τόσκα η μπάλα  σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Καραπιπέρη.
Το σκόρ για τους γηπεδούχους άνοιξε στην εκπνοή του Α' ημιχρόνου κμε εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ο Κατσάρι.
Το δεύτερο ημίχρονο η δυνατή βροχή και το χαλάζι μετέτρεψε τον αγωνιστικό χώρο σε βούρκο και δυσκόλεψε τις κινήσεις των ποδοσφαιριστών όμως ο Αμφίλοχος βρήκε τα ψυχικά αποθέματα και έφτασε στην ισοφάριση  με μια σέντρα σουτ στο 83' του Καλοκαίρη.
Πανλευκάδιος: Καραπιπέρης, Κοκώλης, Κουμπής, (75' Βλάχος), Γουριώτης, Τριάντης, Φλούδας, Κοκώλης,
Μουρεχίδης, Κολοβός, Στάν (86' Κούτσικος), Κατσόρι (75'Δημητρίου)
Νέος Αμφίλοχος: Μανιάτης, Μπεκατώρος, Κορομηλάς (45'Παγώνης), Μακρής, Μαλής, Καλοκαίρης,Τσούνης Α, Κοντογιάννης (60' Κωστακιωτης),Τόσκα, Νάκος (86'Δράκος), Κούσης (63'Τσούνης.Π)

Φωτό-ρεπορτάζ : Ηλίας Νακόπουλος