17 Δεκ 2017

Εφυγε με το τρίποντο από το Δοκίμι ο Ομηρος

Με το μίνιμουμ σκορ (1-0) ο Ομηρος Νεοχωρίου πέρασε νικηφόρα από την έδρα του Απόλλωνα Δοκιμίου.
Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Μπουρλάκης στο 77' όταν εκτέλεσε πέναλτι ο Κατερινόπουλος απέκρουσε και ο ίδιος παίκτης έστειλε τη μπάλα στα δίτχυα. Το φίλ του αγώνα:
2' Κόρνερ Μούτσα κεφαλιά Μπούνα δίπλα από το κάθετο δοκάρι και άουτ

11' Εκτέλεση φάουλ από τον Καλύβα, πρώτη κεφαλιά από τον Θεοδωρίδη προς τον Μπούνα που επιχειρεί σουτ αλλά ο Γαρούφης κάνει σωτήριο τάκλιν η μπάλα κόντραρε και μπλόκαρε ο Κατερινόπουλος
14' Εκτέλεση φάουλ Καλύβα απέκρουσε ο Κατερινόπουλος και απομάκρυναν οι αμυντικοί
16' Σουτ Ν. Αθανασίου από πλάγια δεξιά μπλόκαρε ο Δουλιώτης
23' Συρτό σουτ Κορομηλά απέκρουσε σε κόρνερ ο Κατερινόπουλος
42' Σουτ Κοκώνη Κ. απέκρουσε ενστικτωδώς ο Κατερινόπουλος και απομάκρυναν οι αμυντικοί
47' Πάσα Μπουρλάκη στον Μούτσα που από κοντά και πλάγια δεξιά καθυστέρησε, κλείστηκε, έκανε το σουτ η μπάλα κόντραρε και μπλόκαρε ο Κατερινόπουλος
77' Γκοοολ 0-1 Ο Μπούνας ανατράπηκε μέσα στην περιοχή από τον Κοκώνη και δόθηκε πέναλτι
Το πέναλτι εκτέλεσε ο Μπουρλάκης με τον Κατερινόπουλο να αποκρούει η μπάλα έφτασε πάλι στον Μπουρλάκη που από κοντά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 0-1
85' Ατομική ενέργεια του Γ. Φράγκου από δεξιά απέφυγε τον Κατερινόπουλο, έκανε το σουτ στο κάθετο δοκάρι
86' Ατομική ενέργεια Γ. Φράγκου που από αριστερά έκανε την παράλληλη σέντρα στον Μπουρλάκη που από το ένα μέτρο και σε κενή εστία δεν βρήκε τη μπάλα
95' Εκτέλεση φάουλ του  Καμμένου κεφαλιά του Κοκώνη μπλόκαρε ο Δουλιώτης

Απόλλων Δοκιμίου (Ι.Μακρής): Κατερινόπουλος, Μπούρος (66' Παπαθανάσης Ηλ.), Γρηγοράκης (71' Κορομηλάς Χρ.), Γαρούφης, Κοκώνης Κ., Δαλαγιώργος, Αθανασίου Ν. (55'μανουσάκης), Μπαλάφας, Γιαννακάς, Καμμένος, Κοντοπάνος (91' Δ. Αθανασίου)
Ομηρος Νεοχωρίου (Χρ.καραπίτσος): Δουλιώτης, Παπανικολάου, Κοκώνης Κ., Θεοδωρίδης, Τσώνης, Κορομηλάς, Μπούνας, Καλύβας, Σεραφίγκος (79' Κοκώνης Σπ.), Μπορλάκης (91' Μαχμούτ), Μούτσα (65' Φράγκος Γ.)