4 Νοε 2017

Πρώτη νίκη εντός για τον ΠΑΣ Πυραμίς... 2 - 0 τον Ακαρνανικό Φυτειών

Την πρώτη του εντός έδρας νίκη στο πρωτάθλημα πέτυχε ο ΠΑΣ Πυραμίς Σαρδινίων που κέρδισε με 2 - 0 τον πρωτοπόρο της βαθμολογίας Ακαρνανικό Φυτειών. Έτσι η ομάδα του Γιάννη Φασιανού ανέβηκε στους 6 βαθμούς με τη δεύτερη συνολικά νίκη στο πρωτάθλημα, ενώ ο Ακαρνανικός έμεινε στους 13.
Τα πάντα στο παιχνίδι κρίθηκαν στο τελευταίο εικοσάλεπτο με τους γηπεδούχους να σκοράρουν δύο φορές και να παίρνουν το "τρίποντο". Στο 73ο λεπτό ο Σκλέιδας με σουτ έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του και στο δεύτερο λεπτό των "καθυστερήσεων ο Ζαχαρίας Παπανίκος με σουτ "σφράγισε" τη νίκη.

ΠΥΡΑΜΙΣ ΣΑΡΔΙΝΙΩΝ (Ιωάννης Φασιανός): Φωλιάς Κ., Φασιανός, Φωλιάς Σ., Ζώγας, Ζούμπος, Τσακανίκας (71΄ Μιμηγιάννης), Παπανίκος Ζ., Παπανίκος Κ., Σκλείδας (93΄ Σουλιώτης), Παπαχαραλάμπους, Σπανός (83΄ Γιώτης).

ΑΚΑΡΝΑΝΙΚΟΣ ΦΥΤΕΙΩΝ (Ιωάννης Λιάκας): Καρακασίδης, Τσιλίκας, Τσιλίκης Κ., Τσιλίκης Θ., Μούχας, Ελευθερίου (46΄ Κοντός), Κελεπούρης, Σαλτογιάννης, Καραπάνος, Γιαννείος, Καραλής (46΄ Ρεντίφης).