12 Νοε 2017

Τρίποντο στο τέλος οι Ατλαντες...1-0 τον Αστέρα Καμαρούλας

Με γκόλ του Θώδη στο τελευταίο λεπτό της κανονικής διάρκειας του αγώνα οι Άτλαντες Αγρινίου έφυγαν με το τρίποντο το πρωί της Κυριακής απο το βοηθητικό του ΔΑΚ Αγρινίου. Οι γηπεδούχοι θα μπορούσαν να πάρουν τον βαθμό της ισοπαλίας στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων, όταν η κεφαλιά του Ζωγράφου κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι.
Μέτριο παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο με ελάχιστες ευκαιρίες μπροστά στις δύο εστίες.Στο δεύτερο ημίχρονο η γηπεδούχος ομάδα πίεσε για το γκόλ που θα τις έδινε την νίκη αλλά οι νεαροί ποδοσφαιριστές του Αντώνη Τσιμπιδάκη με σωστή αμυντική λειτουργία εξουδετέρωναν τους κινδύνους μπροστά απο την εστία του Μορβάν και με αντεπιθέσεις προσπαθούσαν να γίνουν επικίνδυνοι για την εστία του Σταμάτη.

Ροή του αγώνα:
13′ Σέντρα σούτ του Στραβοδήμου απο αριστερά η μπάλα περνάει ελάχιστα δίπλα απο την συμβολή των δοκών άουτ
34′ Σούτ του Ζαρλακούτη μέσα απο την περιοχή η μπάλα βρίσκει στην πλάτη του Ξανθόπουλου και φεύγει κόρνερ
40′ Εκτέλεση φάουλ του Στραβοδήμου απο δεξιά ο Αυγέρης πιάνει την κεφαλιά άουτ
51′ Κόρνερ του Στραβοδήμου, κεφαλιά του Αριστόπουλου άουτ
55′ Καλό σούτ του Στραβοδήμου η μπάλα φεύγει άουτ
57′ Ατομική ενέργεια και σούτ απο τον Κερασιώτη άουτ
76′ Συρτό σούτ του Δράκου η μπάλα περνάει δίπλα απο την ρίζα του αριστερού δοκαριού του Μορβάν άουτ
78΄ Γέμισμα του Δανιά στην περιοχή, λάθος έξοδος του Μορβάν που δεν βρίσκει την μπάλα η οποία κατευθύνεται στην εστία και ο Νταβαρίνος προλαβαίνει και την απομακρύνει πριν καταλήξει στα δίχτυα
80΄Ο Αντωνόπουλος με ατομική προσπάθεια βγάζει αντεπίθεση απο αριστερά, βγάζοντας σέντρα και ο Σταμάτης βρίσκει λίγο την μπάλα και της αλλάξε την πορεία προ του επερχόμενου Κορέτση που ήταν έτοιμος να σκοράρει.
82′ Αντωνόπουλος, Κορέτσης και Κερασιώτης αλλάζουν την μπάλα έξω απο την περιοχή, και ο Κερασιώτης πιάνει το δυνατό σούτ με τον Σταμάτη να αποκρούει δύσκολα
86΄Σούτ του Καντάνη μέσα απο την περιοχή και πλάγια αριστερά η μπάλα καταλήγε στην εξωτερική πλευρά των δικτύων άουτ
88′ Σουτ του Αντωνόπουλου διώχνει δύσκολα σε κόρνερ ο Σταμάτης.Το κόρνερ εκτελεί ο Κερασιώτης, και ο προωθημένος Ρεντζέπης πιάνει το σούτ άουτ
89′ ΓΚΟΛ: Ο Θώδης κλέβει την μπάλα στον χώρο το κέντρου και ξεκινάει την αντεπίθεση μόνος του και πλασάρει εύστοχα τον Σταμάτη για το 0-1
93′ Γέμισμα στην περιοχή ο Ζωγράφος υπο πίεση πιάνει την κεφαλιά , η μπάλα καταλήγει στο οριζόντιο δοκάρι και στην συνέχεια απομακρύνεται απο τους αμυντικούς

Αστέρας Καμαρούλας: (Πάνος Βραχωρίτης) Σταμάτης, Αριστόπουλος, Πίτλιγκερ, Γιώτης, Δανιάς, Ξανθόπουλος, Καντάνης, Ζωγράφος, Αυγέρης (46’ Κακαρούνας),Στραβοδήμος, Βαγενάς 74΄ Δράκος)
Άτλαντες Αγρινίου: (Αντώνης Τσιμπιδάκης): Μορβάν, Γρηγορόπουλος, Μακρής ( Κύριος), Ρεντζέπης, Νταβαρίνος, Άκυρος, Κερασιώτης, Λ.Πεσλής (24’ λ.τ.Θώδης), Κορέτσης (89’ Σκεύας), Αντωνόπουλος, Ζαρλακούτης (74’ Τσαμπάζης)