16 Οκτ 2017

Ήττα στο πρώτο εντός έδρας παιχνίδι για το Vivechrom Α.Ο. Αγρινίου

Την ήττα στο πρώτο του παιχνίδι στο Αγρίνιο γνώρισε ο Vivechrom Α.Ο. Αγρινίου από τους Ίκαρους Σερρών με σκορ 65 - 87. Έτσι η ομάδα του Χρήστου Μυριούνη γνώρισε τη δεύτερη ήττα στο πρωτάθλημα, ενώ οι Ίκαροι πέτυχαν τη δεύτερη νίκη τους.
Στο πρώτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχοι πήραν μικρή διαφορά, όμως οι παίκτες των Ικάρων αντέδρασαν και προηγήθηκαν με 3 πόντους με τη συμπλήρωση 10 λεπτών. Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν τη διαφορά και μετά το 15ο λεπτό ξέφυγαν με διψήφια διαφορά. Στο διάστημα αυτό ο Α.Ο.Α. διαμαρτύρεται έντονα για διαιτητικές αποφάσεις ειδικά του δεύτερου διαιτητή Λογοθέτη. Στο τρίτο δεκάλεπτο δύο συνεχόμενα τρίποντα του Γκάτζια έφεραν τη διαφορά στους 19 πόντους και στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι διατήρησαν τη διαφορά και έφτασαν στη νίκη.
Ο Νάσος Γκρέκας με 15 πόντους ήταν πρώτος σκόρερ για τον Α.Ο.Α. και ακολούθησαν ο Γιώργος Μπερερής με 13 και ο Μπάμπης Μουρατίδης με 10. Πρώτος σκόρερ των νικητών ήταν ο Γιάννης Κακιούζης με 23 πόντους, 22 είχε ο Φώτογλου, 17 ο Γκάτζιας και 10 ο Γρίψιος.

Δεκάλεπτα: 22 – 25, 36 – 49, 51 – 71, 65 – 87.

Διαιτητές: Κωνσταντινίδου – Λογοθέτης.

VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Χρήστος Μυριούνης): Τασόπουλος 8, Μπερερής 13, Κυριλής Θ. 3, Μουρατίδης 10(2), Γκρέκας 15(3), Κυριλής Δ., Ρέντζιος, Κασαμπαλής 4, Μήτσου 4, Σταύρου 6, Τάγκας 2.

ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ (Στέργιος Ποργιόπουλος): Δαλαγκόζης, Γρίψιος 10, Σιδερίδης, Γεωργιανός 9(2), Τράκας 2, Γκάτζιας 17(3), Φώτογλου 22, Γκούτζιας, Κεμανετζής, Τοπάλης, Θολιώτης 4(1), Κακιούζης 23.