4 Οκτ 2017

Στην κορυφή με πεντάρα ο Ναυπακτιακός

Στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα βρέθηκε ο Ναυπακτιακός Αστέρας που στο εξ αναβολής παιχνίδι της 2ης αγωνιστικής κέρδισε τον Απόλλωνα Δοκιμίου με 5 - 0. Έτσι η ομάδα του Νίκου Μιμιγιάννη έκανε το "3 στα 3" στο πρωτάθλημα και βρίσκεται στην 1η θέση με 9 βαθμούς, ενώ ο Απόλλωνας έμεινε στον 1 βαθμό.
Στο αγωνιστικό κομμάτι οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 28ο λεπτό με γκολ του Καντάνη με κεφαλιά και στο 43΄ ο Θεοχάρης με κεφαλιά ξανά έκανε το 2 - 0. Ο Ναυπακτιακός "καθάρισε" ουσιαστικά το ματς στο 50΄ με τον Ψυχογιό να κάνει με πλασέ το 3 - 0. Στο 79΄ ο Ρουμπάτος με πλασέ πέτυχε το τέταρτο τέρμα των γηπεδούχων και στο 84΄ ο Κονίδας με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 5 - 0.

9′ Σουτ του Καζανά θα αποκρούσει ο Κατερινόπουλος.
15′ Μπροστινή μπαλιά του Θεοχάρη ο Ψυχογιός με προβολή θα στείλει την μπάλα στο δοκάρι.
17’ Σέντρα Ζαχαρόπουλου διώχνει ο Κατερινόπουλος.
28′ Γκολ. Σέντρα Παπαποστόλου κεφαλιά του Καντάνη η μπάλα στα δίχτυα για το 1 - 0.
33’ Σουτ του Παπαποστόλου η μπάλα άουτ.
34’ Ωραία πάσα του Ψυχογιού στον Θεοχάρη προβολή η μπάλα άουτ.
43′ Γκολ. Εκτέλεση κόρνερ του Παπαποστόλου κεφαλιά του Θεοχάρη η μπάλα στα δίχτυα για το 2 - 0.
47’ Σουτ του Λαγού η μπάλα άουτ.
49′ Σέντρα σουτ του Καραγιάννη θα αποκρούσει ο Κατερινόπουλος.
50′ Γκολ. Ωραία κάθετη πάσα του Λαγού στον Ψυχογιό που με ψύχραιμο πλασέ θα κάνει το 3 - 0.
51’ Σουτ του Καζανά μπλοκάρει ο Κατερινόπουλος.
57′ Σέντρα του Καραγιάννη ο Κατερινόπουλος προλαβαίνει τον Ψυχογιό. Στη φάση υπήρξε μικρή διακοπή για  να προσφερθούν οι πρώτες βοήθειες στους δύο αθλητές που συγκρούστηκαν.
61′ Διπλή ευκαιρία του Ναυπακτιακού αρχικά ο Ψυχογιός θα σουτάρει θα διώξει ο Κατερινόπουλος νέο σουτ του Καραγιάννη διώχνει σε κόρνερ ο Κατερινόπουλος.
63’ Εκτέλεση κόρνερ του Παπαποστόλου σουτ του Θεοχάρη η μπάλα άουτ.
64’ Σουτ του Τσακανίκα η μπάλα ψηλά άουτ.
65′ Σουτ του Ρουμπάτου η μπάλα άουτ.
66′ Σουτ του Ρουμπάτου η μπάλα τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι.
73΄ Εκτέλεση κόρνερ του Παπαποστόλου κεφαλιά του Νικολακόπουλου η μπάλα άουτ.
79′ Γκολ. Ωραία ενέργεια του Ρουμπάτου που με πλασέ θα κάνει το 4 - 0.
84’ Γκολ. Ωραία πάσα του Λαγού στον Κονίδα που με ωραίο πλασέ θα στείλει τη μπάλα στα δίχτυα για το 5 - 0.
90′ Σουτ του Γιαννόπουλου μπλοκάρει ο Κατερινόπουλος.

ΝΑΥΠΑΚΤΙΑΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ (Νίκος Μιμιγιάννης): Μούζος, Ζαχαρόπουλος, Καζανας, Νικολακόπουλος, Δημόπουλος, Καντάνης (75’ Γιαννόπουλος), Λαγός, Θεοχάρης (80′  Βήτος), Ψυχογιός (60’ Κονίδας), Παπαποστόλου, Καραγιάννης (60’ Ρουμπάτος).

ΑΠΟΛΛΩΝ ΔΟΚΙΜΙΟΥ (Πάνος Τούρκας): Κατερινόπουλος, Μπαλάφας (42’ λ.τ. Μανουσάκης), Τσακανίκας, Γαρούφης (20’ λ.τ. Κρανιάς), Μυλωνάς, Κοκώνης, Μπούρος, Κορομηλάς, Ταταράκης (77’ Κλοκώνης), Αθανασίου (72’ λ.τ. Γιαννακάς).

πηγή: nafpaktianews.gr