4 Οκτ 2017

Πρόκριση στο Κύπελλο ΕΠΣΝΑ για τον Παναιτωλικό με νίκη στο Λουτρό

Την πρόκριση στην 3η φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΝΑ πήρε ο Παναιτωλικός που επιβλήθηκε στο Λουτρό του τοπικού Αμβρακικού με σκορ 4 - 0. Η ομάδα του Γιώργου Ταράση ήταν καλύτερη και με δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο πήρε την πρόκριση.
Ο Γεωργούσης στο 20ο λεπτό άνοιξε το σκορ για τον Παναιτωλικό και εφτά λεπτά αργότερα ο Μπακογιάννης έκανε το 0 - 2 που ήταν το αποτέλεσμα στο ημίχρονο. Στο 50΄ ο Μπελεβώνης πέτυχε το τρίτο τέρμα του Παναιτωλικού και στο 65΄ ο Καββαδίας διαμόρφωσε το τελικό 0 - 4.

ΑΜΒΡΑΚΙΚΟΣ ΛΟΥΤΡΟΥ (Θανάσης Ζαρζάνης): Στασινός, Σιαφάκας Κ. (50΄ Σαπλαούρας Κ.), Καραούλης, Φονιάς (57΄ Ζεράι), Παπανίκος, Νίκας, Γουρούνας, Θώδης (46΄ Σαπλαούρας Δ.), Σπανός (70΄ Διαμάντης), Ρόκος, Σιαφάκας Χ.

ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ (Γιώργος Ταράσης): Καλαντζής, Πριόνας (55΄ Θώδης), Μπακογιάννης (63΄ Μπακαδήμας), Χριστογιάννης, Γιαννιώτης Δ., Τσιγγάρας (72΄ Μπινιάρος), Μπελεβώνης, Ντόβας, Γεωργούσης (55΄ Βασίλακας), Πατίλας, Καββαδίας Α.