8 Οκτ 2017

Πέρασε νικηφόρα από την Αμφιλοχία η ΑΕ Λευκίμμης

Την ήττα εντός με σκορ 2-1 γνώρισε ο Νέος Αμφίλοχος από την ΑΕ Λευκίμμης στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής του 3ου Ομίλου της Γ' Εθνικής.
Η ομάδα της Λευκίμμης προηγήθηκε στο 15' του Shetevev.
Ο Νέος Αμφίλοχος ισοφάρισε στο 39' όταν σε φάουλ του Νάκου ο Κοκκώνης Ε. με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Βαρέλη.
Το τελικό 1-2 διαμόρφωσε στο 52' με σουτ ο Τσεβανέδης.

Το φίλμ του αγώνα:
8' Κεφαλιά Shetevev μέσα από την περιοχή στα χέρια του Μανιάτη
15' Γκοοολ 0-1 Ο Ηλίας εκτελεί κόρνερ η μπάλα φτάνει στον Shetevev που με πλασέ στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα
21' Σουτ του Γαστεράτου μέσα από την περιοχή ο Μανιάτης αποκρούει με τα πόδια
39' Γκοοολ 1-1 Ο Νάκος εκτελεί φάουλ από τα δεξιά και ο Κοκώνης Ε. με κεφαλιά ισοφαρίζει
45' Δυνατό σουτ του Ηλία ελάχιστα άουτ
48' Ο Νάκος χάνει μεγάλη ευκαιρία να δώσει το προβάδισμα στο Νέο Αμφίλοχο καθώς η κεφαλιά από κοντά πέρασε άουτ
52' Γκοοολ 1-2 Ο Τσεβανέδης με σουτ στέλνει τη μπάλα στο "παραθυράκι" του Μανιάτη και δίνει το πρβάδισμα στην Λευκίμμη
54' Ο Γεωργοπάλης βγήκε σε θέση τετ-α-τετ αλλά το πλασέ που επιχείρησε πέρασε ελάχιστα άουτ
68' Απ' ευθείας εκτέλεση κόρνερ του Νάκου ο Βαρέλης διώχνει ξανά σε κόρνερ
85' Σουτ Κοσμινάκη άουτ
88' Δυνατό σουτ Κορομηλά ελάχιστα άουτ
89' Ο Κοσμινάκης φεύγει μόνος επιχειρεί πλασέ άουτ
90' Σουτ Κουλούρη αποκρούει ο Μανιάτης με τα πόδια

ΑΜΦΙΛΟΧΟΣ (Λάκης Παπαχρήστος); Μανιάτης,Καλοκαίρης,( 86' Κοκώνης Σ) Κορομηλάς, Κοκώνης Ε, Μαλής, Μπεκατώρος,(67Κούσης),Τσούνης Απ, Κοντογιάννης,Τσούνης Π (75'Δράκος) ,Νάκος, Τόσκα

ΑΕ ΛΕΥΚΙΜΜΗΣ (Ιωάννης Σφακιανάκης): Βαρελης  Τσεβανέδης ( 72' Κοσμινακης),   Μυριλλάς, Θεοδωρακης,  Σαμουηλίδης  Γεωργοπάλης (60' Πανταζής), Βουλγαρης,  Ηλίας,  Ρογκοτης,  Shetevev,  Γαστεράτος (67'Κουλούρης)