30 Οκτ 2017

Έσωσε το βαθμό στο φινάλε ο Ναυπακτιακός... φωνάζει ο Τρίκαρδος

Ισόπαλοι με σκορ 1 - 1 αναδείχτηκαν στο τελευταίο χρονικά παιχνίδι της 7ης αγωνιστικής της Α΄ ΕΠΣΝΑ ο Ναυπακτιακός Αστέρας και ο Τρίκαρδος Κατοχής στο γήπεδο του Αντιρρίου. Το αποτέλεσμα αυτό έριξε το Ναυπακτιακό στην 5η θέση της βαθμολογίας έχοντας 13 βαθμούς, ενώ ο Τρίκαρδος έπεσε στην 9η έχοντας 11.
Στο αγωνιστικό κομμάτι ο Ναυπακτιακός είχε την κατοχή της μπάλας και προσπάθησε να κάνει ευκαιρίες, όμως ο Τρίκαρδος προηγήθηκε με κεφαλιά του Ψηλού στο 35ο λεπτό. Οι γηπεδούχοι πίεσαν στο δεύτερο ημίχρονο και τελικά κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 94΄ μετά από σουτ του Δενδρινού όπου η μπάλα κόντραρε στο Νικολακόπουλο και άλλαξε πορεία. Το γκολ αμφισβητήθηκε έντονα από τους ανθρώπους του Τρίκαρδου που διαμαρτύρονται πως ο Δενδρινός έκανε χέρι στο κοντρόλ της μπάλας.

Το φιλμ του αγώνα.

7′ Σουτ του Βαλτογιάννη η μπάλα θα περάσει άουτ.
11’ Σέντρα του Λαγού δεν προλαβαίνει ο Θεοχάρης να κάνει την προβολή η μπάλα περνάει παράλληλα από την εστία.
22′ Σουτ του Σεραφίγγου που βλέπει εκτός εστίας το Μούζο η μπάλα περνάει ψηλά άουτ.
25’ Σουτ του Θεοχάρη η μπάλα θα περάσει ψηλά άουτ.
27’ Σέντρα του Καραγιάννη σουτ στη κίνηση του Ψυχογιού σώζει ο Τσιάρας.
31′ Ο Σχοινάς θα σουτάρει η μπάλα θα κοντράρει στα σώματα επιστρέφει πάλι στον ίδιο δυνατή σέντρα δεν προλαβαίνει ο Καραγιάννης να πιάσει τη κεφαλιά.
35′ Γκολ. Εκτέλεση φάουλ του Καβαλιέρη κεφαλιά του Ψηλού η μπάλα στα δίχτυα.
39′ Σουτ του Θεοχάρη η μπάλα άουτ.
46’ Ο Ψυχογιός θα σημειωθεί οφσάιντ κάτω από έντονες διαμαρτυρίες.
47′ Εκτέλεση κόρνερ του Καραγιάννη κεφαλιά ο Δενδρινός η μπάλα άουτ.
53′ Σουτ του Θεοχάρη η μπάλα θα περάσει άουτ.
60’ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Καραγιάννη η μπάλα λίγο άουτ.
67’ Ωραία σέντρα του Νικολακόπουλου μπλοκάρει ο Τσιάρας.
69′ Ο Δημόπουλος θα αποχωρήσει από το παιχνίδι λόγω του ότι εξαρθρώθηκε ο ώμος.
78’ Εκτέλεση φάουλ του Καραγιάννη κεφαλιά ο Κονίδας η μπάλα θα περάσει άουτ.
82′ Σουτ του Καραγιάννη η μπάλα θα περάσει άουτ.
85′ Εκτέλεση φάουλ του Καραγιάννη η μπάλα κοντράρει παραλίγο αυτογκόλ.
88′ Ο Σεραφίγγος από θέση τετ α τετ δεν θα καταφέρει να τελειώσει τη φάση.
94’ Γκολ. Εκτέλεση κόρνερ του Καραγιάννη ο Δενδρινός θα κατεβάσει τη μπάλα θα σουτάρει η μπάλα κοντράρει στο Νικολακόπουλο και θα καταλήξει στα δίχτυα κάτω από διαμαρτυρίες των φιλοξενούμενων για χέρι του Δενδρινού στο κοντρόλ.

ΝΑΥΠΑΚΤΙΑΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ (Νίκος Μιμιγιάννης): Μούζος, Νικολακόπουλος, Χριστόπουλος, Δημόπουλος (60’ λ.τ. Κονίδας), Καντάνης, Δενδρινός, Λαγός, Θεοχάρης, Ψυχογιός, Σχοινάς (63’Ρουμπάτος), Καραγιάννης.

ΕΝΩΣΗ ΑΟΚ ΤΡΙΚΑΡΔΟΣ (Γιώργος Ασπρογέρακας): Τσιάρας, Καβαλιέρης, Βασιλάρης, Τσιλιπάνος, Ψηλός, Σαμψώνας, Καταπόδης, Βαλτογιάννης (65’ Βρέττας), Σεραφίγγος (92’ Γατσώρης), Φραγκούλης, Αγγέλης.

πηγή: nafpaktianews.gr