1 Οκτ 2017

Χορταστική ισοπαλία για Άτλαντες και Δόξα Καινουρίου

Σε ένα ανοιχτό παιχνίδι που κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον όσων το παρακολούθησαν μέχρι το τέλος οι Άτλαντες Αγρινίου αναδείχτηκαν ισόπαλοι με τη Δόξα Καινουρίου με σκορ 2 - 2. Οι δύο ομάδες έπαιξαν καλό ποδόσφαιρο και οι φάσεις μπροστά στις δύο εστίες ήταν πολλές.
Οι φιλοξενούμενοι στην πρώτη τους επικίνδυνη επίσκεψη στην αντίπαλη περιοχή είχαν δοκάρι με το Ζαφείρη στο 7ο λεπτό και πέντε λεπτά αργότερα απείλησαν με το σουτ του Καγιάντζα που πέρασε ελάχιστα άουτ. Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να κάνουν φάσεις κυρίως με τους Θώδη και Κορέτση χωρίς όμως να νικηθεί ο Θεοδωρακόπουλος. Στο 36΄ ο Θεοδωρακόπουλος έδιωξε στη γωνία του σε κόρνερ το πλασέ του Κορέτση και στα τελευταία λεπτά του πρώτου ημιχρόνου η Δόξα έκανε ευκαιρίες χωρίς όμως αποτέλεσμα με το 0 - 0 να παραμένει στο ημίχρονο.
Στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου οι φιλοξενούμενοι ζήτησαν πέναλτι σε φάση με τον Κακούρη στο 52΄. Στο 59΄ ο Κορέτσης από κοντά δε μπόρεσε να βρει τη μπάλα και να απειλήσει και στο επόμενο λεπτό η Δόξα πήρε προβάδισμα στο σκορ με σουτ του Κακούρη μετά από πάσα του Σωκράτη Τζωρτζόπουλου. Στο 70΄ οι γηπεδούχοι έφτασαν στην ισοφάριση με σέντρα σουτ του Θώδη από δεξιά. Όμως η Δόξα πήρε εκ νέου προβάδισμα στο 74΄ όταν μετά το κόρνερ του Δάρλα και την απομάκρυνση του Μορβάν ο Κακούρης σούταρε με τον Αγγέλη να στέλνει με προβολή τη μπάλα στα δίχτυα. Στο 76΄ ο Γιώτης νικήθηκε σε τετ α τετ από το Μορβάν και στο επόμενο λεπτό οι Άτλαντες ισοφάρισαν με τον Κορέτση μετά από γύρισμα του Θώδη. Στο 81΄ και στο 87΄ οι φιλοξενούμενοι είχαν δύο καλές ευκαιρίες με τον Κακούρη, όμως το 2 - 2 παρέμεινε μέχρι το τελικό σφύριγμα του Ξύστρα.

Ο Γιώτης από δεξιά κάνει το γύρισμα ο Ζαφείρης πλασάρει η μπάλα στο δεξί κάθετο δοκάρι και στη συνέχεια ο Ρεντζέπης διώχνει πάνω στη γραμμή.
12΄ Σουτ του Καγιάντζα έφυγε ελάχιστα άουτ.
14΄ Κόρνερ του Αντωνόπουλου κεφαλιά του Θώδη η μπάλα έφυγε άουτ.
15΄ Κόρνερ του Αντωνόπουλου ο Θεοδωρακόπουλος διώχνει και η μπάλα φτάνει στον Κερασιώτη που σουτάρει πάνω από το δοκάρι.
17΄ Γύρισμα του Θώδη από δεξιά ο Κορέτσης από κοντά δεν έπιασε καλά το πλασέ και μάζεψε ο Θεοδωρακόπουλος.
19΄ Σέντρα του Θώδη από δεξιά κεφαλιά του αμαρκάριστου Κορέτση η μπάλα φεύγει άουτ.
27΄ Φάουλ του Ζαφείρη η μπάλα έφυγε λίγο πάνω από το δοκάρι.
29΄ Σουτ του Κύριου η μπάλα πέρασε άουτ.
31΄ Φάουλ του Μπλάνη με πάσα στον Κακούρη που σουτάρει με τη μπάλα να φεύγει άουτ.
36΄ Αντεπίθεση για τους Άτλαντες με τον Αντωνόπουλο να κάνει κούρσα από δεξιά και γύρισμα στον Κορέτση που πλάσαρε και έδιωξε στη δεξιά του γωνία σε κόρνερ ο Θεοδωρακόπουλος.
38΄ Πάσα του Σωκράτη Τζωρτζόπουλου στο Γιώτη που κάνει το σουτ, η μπάλα κοντράρει, αλλάζει πορεία και καταλήγει κόρνερ.
39΄ Σέντρα του Στρεμμένου από αριστερά κεφαλιά του Αγγέλη η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ.
40΄ Γύρισμα του Κακούρη από δεξιά η μπάλα κοντράρει σε αμυντικό και φτάνει στο Ζαφείρη που σουτάρει άουτ.
40΄ Πάσα του Ζαρλακούτη στο Θώδη που από πλάγια δεξιά μέσα στην περιοχή σουτάρει άουτ χωρίς να ανησυχήσει ο Θεοδωρακόπουλος.
42΄ Σουτ του Δάρλα η μπάλα έφυγε λίγο πάνω από το δοκάρι.
45+1΄ Φάουλ του Μπλάνη κεφαλιά του Δάρλα η μπάλα έφυγε πάνω από το δοκάρι.
48΄ Φάουλ του Δάρλα ο Γιώτης από καλή θέση δεν έπιασε καλά την κεφαλιά με τη μπάλα να φεύγει παράλληλα.
52΄ Ο Κακούρης βρίσκεται στο έδαφος με τους φιλοξενούμενους να ζητάνε πέναλτι.
54΄ Ο Σωκράτης Τζωρτζόπουλος βρίσκεται στο έδαφος ζητώντας πέναλτι με τον Ξύστρα να του δείχνει σωστά όπως φαίνεται κίτρινη κάρτα για "θέατρο".
57΄ Ο Γιώτης σκοράρει με κεφαλιά, όμως υποδεικνύεται φάουλ για σπρώξιμο σε αμυντικό.
59΄ Γύρισμα του Θώδη από δεξιά ο Κορέτσης δε μπόρεσε να βρει τη μπάλα από κοντά και να απειλήσει.
60΄ Γκολ. Ο Σωκράτης Τζωρτζόπουλος από αριστερά κάνει το γύρισμα στον Κακούρη που με σουτ στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 0 - 1.
63΄ Φάουλ του Σωκράτη Τζωρτζόπουλου απέκρουσε ο Μορβάν.
64΄ Πάσα του Ντολένγκα στον Κακούρη που έκανε το γύρισμα από δεξιά με το Μακρή να προλαβαίνει και να διώχνει.
70΄ Γκολ. Σέντρα σουτ του Θώδη από δεξιά η μπάλα στα δίχτυα 1 - 1.
72΄ Σέντρα του Γιώτη από αριστερά κεφαλιά του Κακούρη άουτ.
74΄ Γκολ. Κόρνερ του Δάρλα από δεξιά ο Μορβάν διώχνει και η μπάλα φτάνει στον Κακούρη που κάνει το σουτ με τον Αγγέλη από κοντά με προβολή να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 1 - 2.
76΄ Λάθος γύρισμα στην άμυνα των γηπεδούχων ο Γιώτης απέναντι στο Μορβάν πλασάρει αλλά αποκρούει ο τερματοφύλακας.
77΄ Γκολ. Γύρισμα του Θώδη από δεξιά η μπάλα περνάει από το Θεοδωρακόπουλο και ο Κορέτσης σε κενή εστία την στέλνει στα δίχτυα για το 2 - 2.
81΄ Ατομική προσπάθεια του Κακούρη που από το ύψος της περιοχής σουτάρει με τη μπάλα να φεύγει ελάχιστα άουτ.
87΄ Λάθος στην άμυνα των γηπεδούχων ο Κακούρης σουτάρει και ο Μορβάν διώχνει εντυπωσιακά.
91΄ Κόρνερ του Δημήτρη Τζωρτζόπουλου σουτ του Καγιάντζα η μπάλα κόντραρε και απομάκρυναν οι αμυντικοί.

ΑΤΛΑΝΤΕΣ ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Αντώνης Τσιμιδάκης): Μορβάν, Μακρής (65΄ Άκυρος), Γρηγορόπουλος, Νταβαρίνος, Ρεντζέπης, Κέρασιώτης, Κύριος, Θώδης, Κορέτσης (93΄ Ταφίλης), Ζαρλακούτης (58΄ Πεσλής Λ.), Αντωνόπουλος (88΄ Τσαμπάζης).

ΔΟΞΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΥ (Τάσος Σπαής): Θεοδωρακόπουλος, Αυγέρης, Τζωρτζόπουλος Σ. (78΄ Κωνσταντίνου), Αγγέλης, Καγιάντζας, Δάρλας, Γιώτης (86΄ Τζωρτζόπουλος Δ.), Μπλάνης, Κακούρης, Ζαφείρης (61΄ Ντολένγκα), Στρεμμένος.