28 Οκτ 2017

Εφυγε με το διπλό η Θύελλα από τα Οχθια. ... 4-1 τον Πανοχθιακό

Νικηφόρα και με  σκορ 4-1 πέρασε η Θύελλα Παραβόλας από την έδρα του Πανοχθιακού.
Το πρώτο ημίχρονο έληξε με τις δύο ομάδες ισόπαλες χωρίς τέρματα. Με την έναρξη της επανάληψης και στο 48' ο Μπλέτσας με κεφαλιά έδωσε το προβάδισμα στη Θύελλα και στο 52' ο Λευτέρης Σταμάτης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.
Στο 63' ο Λευτέρης Σταμάτης με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα έκανε το 0-3 και ο Ρεπανίδας με όμορφο ψηλοκρεμαστό σουτ στο 71' ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 0-4. Το μόνο που κατάφερε ο Πανοχθιακός ήταν να μειώσει στο τελικό 1-4 με τον Δήμο στο 75'.

ΑΟ Πανοχθιακός (Γιάννης Καραμπούλης): Χασιώτης, Πετρονικολός, Γκουτσέλης (52' Βαμβακάς), Νιτσάκης, Γάκης (82' Νταλαπέρας), Σταμάτης (46' Τύμπας), Ρούσσος), Καραγιάννης, Δήμος, Τασούλης (69' Μούτσα), Παναγιωτόπουλος
Θύελλα Παραβόλας (Ανδρέας Κονδύλης): Μπαλάσκας, Παπαγιάννης,  Σταμάτης Αλ., Βασιελίου, Σταμάτης Γ., Κόκκαλης (65' Ντίνος), Ρεπανίδας (85' Κονδύλης), Ράπτης (73' Ζώγας), Σταμάτης Αλ., Αυγέρης (61' Αλ Γιουσέφ), Μπλέτσας