28 Σεπ 2017

Φιλική νίκη επί του Έσπερου Πατρών για το Vivechrom Α.Ο. Αγρινίου

Με το εμφατικό 93 - 53 επιβλήθηκε ο Vivechrom Α.Ο. Αγρινίου του Έσπερου Πατρών σε φιλική αναμέτρηση που έγινε στο ΔΑΚ Αγρινίου. Η ομάδα του Χρήστου Μυριούνη είχε πολύ καλή απόδοση και έδειξε ότι είναι σε πολύ καλή κατάσταση ενόψει της πρεμιέρας του πρωταθλήματος στις 8 Οκτωβρίου.
Στο πρώτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ με τον Α.Ο.Α. να έχει προβάδισμα 5 πόντων, όμως στο δεύτερο δεκάλεπτο με επιμέρους σκορ 27 - 7 οι γηπεδούχοι έφεραν τη διαφορά στους 25 πόντους. Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του Α.Ο.Α. συνέχισαν στον ίδιο ρυθμό φτάνοντας στο τελικό 93 - 53.
Για τον Α.Ο.Α. που δεν αγωνίστηκε ο Κώστας Τασόπουλος που αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού, πρώτος σκόρερ ήταν ο Μπάμπης Μουρατίδης με 19 πόντους και ακολούθησαν ο Φώτης Τάσσος με 14, ο Θοδωρής Κυριλής με 13 και οι Νάσος Γκρέκας και Κωνσταντίνος Σταύρου με 12. Για τον Έσπερο πρώτοι σκόρερ ήταν οι Φρατζής και Αγγελόπουλος με 13 πόντους.
Ο Α.Ο.Α. δίνει ακόμα ένα φιλικό το Σάββατο στις 4 το απόγευμα στο κλειστό του ΔΑΚ Αγρινίου με αντίπαλο τον ΑΓΣΙ.

Δεκάλεπτα: 19 - 14, 46 - 21, 68 - 37, 93 - 53.

Διαιτητές: Σταθόπουλος - Διαμαντής.

VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Χρήστος Μυριούνης): Μπερερής 4, Κυριλής Θ. 13(1), Μουρατίδης 19(2), Γκρέκας 12(2), Κυριλής Δ. 4, Τάσσος 14, Κασαμπαλής 8, Μήτσου 7(1), Σταύρου 12(2), Ρέντζιος.

ΕΣΠΕΡΟΣ Α.Ο.Π.Α. (Σπύρος Γκοργκόλης): Γιαλέλης 1, Φρατζής 13, Τσακμάς 5, Λαμπρόπουλος 8, Ροκανάς, Ζαφείρης 2, Σκόνδρας 2, Παπανικολόπουλος 3, Κατσαβόπουλος, Κουτσούκος, Βίρλας 6, Αγγελόπουλος 13(1).