25 Σεπ 2017

Φιλική νίκη επί της Ένωσης για τον Αστέρα Κυψέλης

Σε φιλικό που έγινε το απόγευμα της Κυριακής ο Αστέρας Κυψέλης κέρδισε με 3 - 2 την Α.Ε. Αγίου Δημητρίου. Ο Χρήστος Χαριτίδης και ο Γιώργος Αρμύρας είχαν την ευκαιρία να δοκιμάσουν σχήματα και να δουν την ετοιμότητα των παικτών τους μία εβδομάδα πριν την έναρξη των επίσημων υποχρεώσεων.
Η Ένωση προηγήθηκε μόλις στο 5ο λεπτό με γκολ του Λαμπρακόπουλου, όμως στο 25΄ ο Αστέρας ισοφάρισε με το Βλαχοδήμο και στο ημίωρο ο Παπαθανάσης έκανε το 2 - 1 που ήταν το σκορ ημιχρόνου. Στο 65ο λεπτό της αναμέτρησης η Ένωση ισοφάρισε με γκολ του Νίκου Καλοκαίρη και πέντε λεπτά αργότερα ο Μπούσγος έκανε το 3 - 2 που ήταν το τελικό αποτέλεσμα.
Πλέον η ομάδα της Κυψέλης στρέφει την προσοχή της στο παιχνίδι της Κυριακής στις 16:30 με τον Κεραυνό στην Ποταμούλα και η Ένωση στο παιχνίδι με την Αναγέννηση στο Θέρμο την ίδια ώρα.