30 Σεπ 2017

Πειστική εμφάνιση και άνετη νίκη για τον Α.Ο. Ρηγανά... 3 - 0 τις Ελπίδες

Πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση ο Α.Ο. Ρηγανά κέρδισε με 3 - 0 τις Ελπίδες στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Β΄ Κατηγορίας. Η ομάδα του Θόδωρου Μουχάνη δημιούργησε αρκετές φάσεις σημειώνοντας τρία τέρματα και έχοντας και τρία δοκάρια.
Οι δύο ομάδες είχαν ευκαιρίες στο πρώτο ημίωρο με καλύτερη τη φάση του 17ου λεπτού με το δοκάρι του Καρύμπα. Στο 33΄ οι φιλοξενούμενοι είχαν και δεύτερο δοκάρι με σουτ του Μικρόπουλου και δύο λεπτά αργότερα ο Μικρόπουλος εκμεταλλεύτηκε τη σέντρα του Βασιλάρη και με κεφαλιά έκανε το 0 - 1 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου, καθώς στο 43΄ η μπάλα στο κόρνερ του Καρύμπα κατέληξε στο δοκάρι.
Με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου ο Α.Ο. Ρηγανά διπλασίασε τα τέρματά του με πλασέ του Στεργίου. Στο 62΄ ο Μικρόπουλος σε τετ α τετ με τον Τσιάκαλο πλάσαρε άουτ, όμως τρία λεπτά αργότερα σε νέο τετ α τετ ο ίδιος παίκτης έκανε το 0 - 3, που ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης.

17΄ Εκτέλεση φάουλ του Καρύμπα από δεξιά ο Τσιάκαλος βρίσκει ελάχιστα τη μπάλα που βρίσκει στη συμβολή των δοκών και απομακρύνουν οι αμυντικοί.
20΄ Φάουλ του Τσέλιου κεφαλιά του Τσακανίκα η μπάλα έφυγε άουτ.
24΄ Σουτ του Καραχάλιου από το ύψος της περιοχής η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ.
30΄ Σουτ του Καρύμπα έδιωξε ο Τσιάκαλος και στην επαναφορά η κεφαλιά του Καλογεράκη πέρασε άουτ.
32΄ Σε αντεπίθεση των γηπεδούχων τελικός αποδέκτης γίνεται ο Β. Γκοργκόλης που πλασάρει άουτ.
33΄ Δυνατό σουτ του Μικρόπουλου η μπάλα τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι.
35΄ Γκολ. Σέντρα του Βασιλάρη από αριστερά ο Μικρόπουλος με κεφαλιά στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 0 - 1.
43΄ Κόρνερ του Καρύμπα η μπάλα στο δοκάρι.
46΄ Γκολ. Ο Στεργίου βγαίνει τετ α τετ με τον Τσιάκαλο και πλασάρει κάνοντας το 0 - 2.
62΄ Ο Μικρόπουλος βγαίνει τετ α τετ με τον Τσιάκαλο αλλά πλασάρει άουτ.
65΄ Γκολ. Νέο τετ α τετ για το Μικρόπουλο που πλασάρει στα δίχτυα για το 0 - 3.
71΄ Σέντρα του Βασιλάρη κεφαλιά του Καλογεράκη μπλοκάρει ο Τσιάκαλος.