5 Απρ 2017

Ήττα στην Ξάνθη

Την ήττα με σκορ 3 - 0 γνώρισε στα Πηγάδια από την Ξάνθη ο Παναιτωλικός. Η ομάδα του Μάκη Χάβου έμεινε από νωρίς πίσω στο σκορ με το γκολ του Γιουνές στο 3ο λεπτό, ενώ στη συνέχεια οι δύο ομάδες είχαν ευκαιρίες με τους γηπεδούχους να κάνουν το 2 - 0 στο 38΄ με εκτέλεση πέναλτι του Γιουνές. Ο Παναιτωλικός στο 58΄ είχε την ευκαιρία να μειώσει με το Λόπες να κάνει τη σέντρα και τη μπάλα να βρίσκει στον Παπαγεωργίου και να καταλήγει στο δοκάρι, όμως στο επόμενο λεπτό ο Βασιλακάκης έκανε το 3 - 0. Στη συνέχεια ο ρυθμός έπεσε και στις ευκαιρίες που έκαναν οι δύο ομάδες δε σκόραραν με το 3 - 0 να παραμένει μέχρι το τέλος.
Με το αποτέλεσμα αυτό η Ξάνθη ανέβηκε στους 44 βαθμούς και ανέβηκε με παιχνίδι περισσότερο στην 5η θέση, ενώ ο Παναιτωλικός έμεινε στην 11η με 28 βαθμούς.

3΄ Γκολ. Η Ξάνθη στην αντεπίθεση με το Βασιλακάκη να πασάρει από δεξιά στον ξεμαρκάριστο Γιουνές που απέναντι από τον Κυριακίδη έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1 - 0.
Σουτ του Γουάλας από το ημικύκλιο της περιοχής έδιωξε δύσκολα ο Κυριακίδης.
15΄ Σουτ του Μάρκος Πάουλο από δεξιά μέσα στην περιοχή έφυγε πάνω από το δοκάρι.
21΄ Ο Βασιλακάκης έκλεψε τη μπάλα και γύρισε στο Γιουνές που έκανε το τακουνάκι και μπλόκαρε ο Κυριακίδης.
25΄ Σουτ του Μαρκόφσκι έφυγε άουτ.
28΄ Σουτ του Μάρκος Πάουλο απέκρουσε ο Ζίβκοβιτς.
32΄ Φάουλ του Γιουνές η μπάλα έφυγε άουτ.
34΄ Γύρισμα του Ρόσα στο Μάρκος Πάουλο που σούταρε και έδιωξε δύσκολα ο Ζίβκοβιτς, ενώ στη συνέχεια οι αμυντικοί έδιωξαν σε κόρνερ.
35΄ Γύρισμα του Παπάζογλου ο Φλίσκας πρόλαβε προ του Μάκου και κέρδισε φάουλ.
37΄ Ο Αρετόπουλος δίνει πέναλτι σε μαρκάρισμα του Παπάζογλου στο Γιουνές.
38΄ Γκολ. Ο Γιουνές ευστοχεί στην εκτέλεση του πέναλτι και κάνει το 2 - 0.
41΄ Σουτ του Ρόσα η μπάλα έφυγε άουτ.
45΄ Σουτ του Γιουνές η μπάλα βρήκε το οριζόντιο δοκάρι και έφυγε άουτ.
45+1΄ Μακρινό σουτ του Τσοκάνη έδιωξε με τις γροθιές ο Γιουνές.
56΄ Σουτ του Πιτσέλι απέκρουσε ο Κυριακίδης.
57΄ Ωραία ενέργεια και σουτ του Πιτσέλι η μπάλα έφυγε άουτ.
58΄ Σέντρα του Λόπες η μπάλα κοντράρει στον Παπαγεωργίου, βρίσκει στο δοκάρι και φεύγει κόρνερ.
59΄ Γκολ. Αντεπίθεση για την Ξάνθη ο Πιτσέλι στο Λουσέρο, που έστρωσε στο Γιουνες, αυτός πλάσαρε με τον Κυριακίδη να διώχνει και η μπάλα έφτασε στο Βασιλακάκη που σούταρε για το 3 - 0.
67΄ Κεφαλιά του Πιτσέλι η μπάλα πέρασε άουτ.
73΄ Σέντρα του Παπάζογλου κεφαλιά του Μαρκόφσκι απέκρουσε εύκολα ο Ζίβκοβιτς.