4 Απρ 2017

Ήττα στην Καρδίτσα για τον Τρικούπη

Ο Χαρίλαος Τρικούπης είχε δύσκολο έργο στην Καρδίτσα απέναντι στην τοπική ομάδα και γνώρισε την ήττα με 66 - 50 για την 25η αγωνιστική του πρωταθλήματος του 2ου Ομίλου της Β΄ Εθνικής Κατηγορίας. Με αυτή τη νίκη η ομάδα του Κωνσταντίνου Ρουμελιώτη έφτασε τις 19 και παρέμεινε στη 2η θέση της βαθμολογίας, ενώ ο Τρικούπης βρίσκεται στην 9η με 37 βαθμούς.
Οι γηπεδούχοι πήραν μικρό προβάδισμα στο πρώτο δεκάλεπτο και με επιμέρους 20 - 10 στο δεύτερο προηγήθηκαν με 40 - 25 στο ημίχρονο. Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι κατάφεραν και διατήρησαν την υπέρ τους διαφορά φτάνοντας στην τελική επικράτηση.
Για τους νικητές πρώτος σκόρερ ήταν ο Θέος με 19 πόντους και ακολούθησε ο Τριχόπουλος με 17. Για τον Τρικούπη ο Ντίνος Σταυρόπουλος ήταν πρώτος σκόρερ με 14 πόντους και ο Παπαδιονυσίου είχε 10.

Διαιτητές: Τζιοπάνος - Κοϊμτζόγλου.

Δεκάλεπτα: 20-15, 40-25 53-39, 66-50.

Α.Σ. ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ (Κωνσταντίνος Ρουμελιώτης): Σκορδάς 2, Κουρέπης, Πανταζής, Λάκκας 3(1), Μαυρογιάννης, Παππάς Κ. 5(1), Καμαριώτης 8(1), Παπαδόπουλος 6, Τριχόπουλος 17(5), Θέος 19(2), Παππάς Σ. 6.

Γ.Σ. ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ (Ιωάννης Δημητριάδης): Ιωάννου, Βουρνάς 6, Παπαδιονυσίου 10(1), Μουράτογλου 4, Σταυρόπουλος 14(2), Παπαρέγκας 9(1), Γεωργιάδης 7(1), Δημητρόπουλος, Λειβαδάς.