26 Φεβ 2017

Ήττα από τη Γέφυρα για τον Τρικούπη

Για την 20η αγωνιστική του πρωταθλήματος του 2ου Ομίλου της Β΄ Κατηγορίας ο Χαρίλαος Τρικούπης ηττήθηκε εκτός έδρας από τον Κ.Σ. Γέφυρας με 61 - 54. Με το αποτέλεσμα αυτό η Γέφυρα έφτασε τους 30 βαθμούς έναν περισσότερο από την ομάδα του Μεσολογγίου.
Οι δύο ομάδες ήταν συνεχώς κοντά στο σκορ και τα πάντα κρίθηκαν στα τελευταία λεπτά. Ο Τρικούπης προηγήθηκε στο πρώτο δεκάλεπτο με 1 πόντο, ενώ στο ημίχρονο οι γηπεδούχοι πήραν διαφορά 2 πόντων. Στο τρίτο δεκάλεπτο η Γέφυρα προηγήθηκε με 5, όμως ο Τρικούπης επέστρεψε και προηγήθηκε στο τέταρτο δεκάλεπτο. Τα τελευταία όμως λεπτά της αναμέτρησης ανήκαν στους γηπεδούχους που με σερί 11 - 0 ξέφυγαν με διαφορά 10 πόντων φτάνοντας στην τελική επικράτηση.
Για τους νικητές πρώτος σκόρερ ήταν ο Μυλωνίδης με 19 πόντους, ενώ ο Δανάκης σημείωσε 17. Πρώτος σκόρερ του Χαρίλαου Τρικούπη ήταν ο Ντίνος Σταυρόπουλος με 17 και ακολούθησε ο Παπαρέγκας με 10.

Διαιτητές: Ελευθεριάδης - Παπαγεωργίου.

Δεκάλεπτα: 21-22, 13-10, 12-9, 15-13.

Κ.Σ. ΓΕΦΥΡΑΣ (Τουλούμης): Κρομήδας 7, Δανάκης 17(2), Βάσκος 3, Κολοκοτρώνης, Καζαμίας, Μυλωνίδης 19(1), Βογιατζής 3(1), Ταραμάς 3(1), Ιατρίδης, Μπίσκας 6, Καρούζος 3.

Γ.Σ. ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ (Δημητριάδης): Ιωάννου 2, Βουρνάς 8(2), Παπαδιονυσίου 4, Τοπουζίδης 3(1), Μουράτογλου 6(1), Σταυρόπουλος 17(1), Παπαρέγκας 10(1), Γεωργιάδης 4, Δημητρόπουλος.