11 Φεβ 2017

Ισόπαλοι ΑΟ Ρηγανάς και ΑΕΚ Αγ.Κων/νου

Ισόπαλοι με σκορ 1-1 αναδείχτηκαν Α.Ο. Ρηγανά και ΑΕΚ Αγίου Κωνσταντίνου.
Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που προηγήθηκαν στο 8ο λεπτό με τον Μακρή για να ισοφαρίσει η ομάδα του Ρηγανά στο 50ο λεπτό με τον Σταματελόπουλο.
Η ΑΕΚ αγωνίστηκε από το 35' με παίκτη λιγότερο λόγω αποβοκλής του Ζιάκκα με δεύτερη κίτρινη κάρτα.
Το φίλμ του αγώνα:
8' Γκολ για την ΑΕΚ με καταπληκτικό σουτ του Μακρή στο γάμα της εστίας του Σαμαρά - 25' Κίτρινη κάρτα για τον Ζιάκκα για προβολή στον Σταματελόπουλο - Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ μετά από πλασέ του Νικολόπουλου , θα αποκρούσει σωτήρια ο Σαμαράς - 30' Σουτ του Κοκώνη από ευνοϊκή θέση , την τελευταία στιγμή θα βρεί σε σώμα παίκτη και θα καταλήξει σε κόρνερ - 35΄Δεύτερη κίτρινη για τον Ζιάκκα για αντιαθλητικό φάουλ στον Κωστή και η ΑΕΚ θα συνεχίσει με 10 παίκτες - 50' Γκολ για τον Ρηγανά μετά από προσπάθεια του Μικρόπουλου θα πλασάρει πάνω απ τον Μπαλάσκα και ο Σταματελόπουλος σε κενή εστία θα ισοφαρίσει σε 1-1 - 60' σουτ του Μικρόπουλου στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Μπαλάσκα - 65΄ Σέντρα του Βασιλάρη , κεφαλιά του Κοσυφαρίνη στο πρώτο δοκάρι λίγο αουτ -70' Εκτέλεση φάουλ απ τον Μακρή μέσα στην μεγάλη περιοχή του Ρηγανά , λάθος συνεννόηση των αμυντικών και απομακρύνει την τελευταία στιγμή ο Μπριάνης -75΄Σουτ του Νικολόπουλου Ι. από καλή θέση , η μπάλα θα περάσει αρκετά αουτ - 80' Διαμαρτυρία των παικτών του Ρηγανά για χέρι στην περιοχή της ΑΕΚ , ο διαιτητής Θεοφίλης θα δείξει να συνεχιστεί το παιχνίδι -85' Προσπάθεια του Μικρόπουλου απ τα αριστερά θα μπεί στην μικρή περιοχή και από πλάγια θέση , θα σουτάρει αλλά η μπάλα θα περάσει ελάχιστα αουτ

ΑΟ Ρηγανά (Μουχάνης Θ.) : Σαμαράς , Στεργίου , Κοσυφαρίνης , Μπαρτσιώκας (68' Ζήσης) , Μπριάνης , Σταματελόπουλος , Κωστής , Βασιλάρης , Κοκώνης , Μικρόπουλος , Αριστόπουλος (45΄Σούτας) ΑΕΚ Αγ. Κων/νου (Μπαλτούμας Α.) : Μπαλάσκας , Καρδαράς , Χολιασμένος , Τσιαμπούλας , Κατσιμπίνης (87' Κολοβάκης) , Καπετανάκης , Νικολόπουλος Κ. , Αντωνόπουλος , Νικολόπουλος Ι. , Μακρής , Ζιάκκας