19 Φεβ 2017

Το πάλεψε αργά... Παναιτωλικός - Πλατανιάς 1 - 2

Ο Παναιτωλικός μπήκε αργά στο παιχνίδι με τον Πλατανιά και γνώρισε την ήττα με 1 - 2 στο παιχνίδι της 21ης αγωνιστικής. Οι Χανιώτες προηγήθηκαν με 0 - 2 και ο Παναιτωλικός μείωσε στο 81΄ με το γκολ του Αλβάρο Ρέι.
Στα πρώτα 25 λεπτά οι γηπεδούχοι ήταν πιο δραστήριοι και είχαν ευκαιρίες, όμως δε νίκησαν το Σωτηρίου. Όμως στο 26ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν πέναλτι και ο Μανούσος ευστόχησε κάνοντας το 0 - 1. Στο 55΄ ο Πλατανιάς πέτυχε το δεύτερο τέρμα του με κεφαλιά του Καρυπίδη από κοντά. Οι αλλαγές του Μάκη Χάβου έδωσαν άλλο "αέρα" στον Παναιτωλικό που μείωσε στο 81΄ με σουτ του Ρέι μετά από εντυπωσιακή προσπάθεια του Ισπανού. Ο Παναιτωλικός πίεσε στα τελευταία λεπτά, όμως δεν κατάφερε να νικήσει το Σωτηρίου και να ισοφαρίσει με τον Πλατανιά να πανηγυρίζει τη νίκη.

Το φιλμ του αγώνα.

13΄ Σουτ του Ρότσα η μπάλα βρήκε λίγο στο Στάθη και πέρασε ελάχιστα πάνω από το δοκάρι σε κόρνερ.
13΄ Κόρνερ του Πάουλο ο Μαρκόφσκι "έστρωσε" στον Κούσα που σούταρε και έδιωξε με το πόδι ο Σωτηρίου.
16΄ Σουτ του Ρόσα από αριστερά πέρασε άουτ.
24΄ Μακρινό σουτ του Πάουλο έδιωξε δύσκολα ο Σωτηρίου.
26΄ O Καραντώνης δίνει πέναλτι σε μαρκάρισμα του Χαντάκια στο Μανούσο.
27΄ Γκολ. Ο Μανούσος ευστοχεί στο πέναλτι και κάνει το 0 - 1.
34΄ Σουτ του Ρόσα έφυγε άουτ χωρίς να ανησυχήσει το Σωτηρίου.
54΄ Κόρνερ Πάουλο προβολή του Χαντάκια στο πρώτο δοκάρι η μπάλα κόντραρε και πέρασε κόρνερ.
55΄ Γκολ. Κόρνερ του Γιορέντε ο Μανούσος πιάνει την πρώτη κεφαλιά και ο Καρυπίδης πετάγεται στο δεύτερο δοκάρι και ανενόχλητος κάνει το 0 - 2.
63΄ Σουτ του Πάουλο απέκρουσε εύκολα ο Σωτηρίου.
66΄ Σουτ του Σίγκνεβιτς απέκρουσε ο Κυριακίδης.
78΄ Σουτ του Σίγκνεβιτς έδιωξε ο Κυριακίδης.
81΄ Γκολ. Ο Αλβάρο Ρέι με ατομική ενέργεια και σουτ μέσα από την περιοχή μειώνει σε 1 - 2.
83΄ Σουτ του Ρότσα κόντραρε και πέρασε κόρνερ.