22 Ιαν 2017

Επέστρεψε στην έδρα της με νίκη...Δόξα - Ελπίδες 4-1

Τη νίκη με σκορ 4-1 πήρε η Δόξα Καινουργίου απέναντι στην φιλοξενούμενη ομάδα Ελπίδες Αγρινίου.
Η Καινουργιώτες για πρώτη φορά στο φετινό πρωτάθλημα αγωνίστηκαν στη φυσική τους έδρα καθώς το γήπεδο ήταν κλειστό λόγω ανακατασκευής του χορτοτάπητα.
Μόλις στο 3' οι γηπεδούχοι πήραν κεφάλι στο σκορ με τον Τζωρτζόπουλο δημήτρη  και στο 13' διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Καγιάντζα. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 2-1 με τον Δελημήτσο στο 17'. Στο 39' Ο Ντολένγκα έκανε το 3-1 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.
Το τελικό 4-1 διαμόρφωσε ο Ντολένγκα στο 81'.

Το φιλμ του αγώνα:
3' Γκοοολ 1-0 Ο Δημήτρης Τζωρτζόπουλος με σουτ από το ύψος της περιοχής έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα
13' Γκοοολ 2-0 Ο Δ.Τζωρτζόπουλος εκτελεί φάουλ και ο Καγιάντζας με κεφαλιά διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του
15' Γκοοολ 2-1 Σε εκτέλεση φάουλ του Μανθόπουλου ο Δελημήτσος εκμεταλλεύτηκε το ότι ο Πριτσούλης δεν έκανε έξοδο και με κεφαλιά προς τα πίσω έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα
38' Κόρνερ Τζωρτζόπουλου Δ. ο Ντολένγκα κάνει το ψαλιδάκι έξω από την περιοχή με τους αμυντικούς να απομακρύνουν πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή
29' Ο Γρομητσάρης βγήκε σε θέση τετ-α-τετ από πλάγια δεξιά έκανε το πλασέ το οποίο απέκρουσε ο Προβίδας
39' Γκοοολ 3-1 Ο Ντολένγκα επιχειρεί από πλάγια δεξιά σέντρα η μπάλα πήρε περίεργη τροχιά και κατέληξε στα δίχτυα
42' Σουτ Καγιαντζα ελάχιστα άουτ
47' Ο Γιώτης βγήκε τετ-α-τετ έκανε το πλασέ από πλάγια η μπάλα κόντραρε σε αμυντικούς έφτασε στον Κόκκαλη που έκανε το πλασέ από κοντά με τον Τσακανίκα να βάζει την κόντρα και να απομακρύνει πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή
52' Κάθετη πάσα του Κόκκαλη στον Ντολένγκα που από πλάγια αριστερά έκανε το πλασέ αρκετά άουτ
26΄Σουτ Μανθόπουλου απέκρουσε στην αριστερή του γωνία ο Πριτσούλης
57' Σουτ Κόκκαλη ελάχιστα άουτ
66' Ο Γιώτης από θέση τετ-α-τετ κάνει το πλασέ και ο Προβίδας αποκρούει
81' Γκοοολ 4-1 Σέντρα του Γιώτη από αριστερά τακουνάκι του Κολοβού η μπάλα κοντράρει σε αμυντικούς και φτάνει στο Ντολένγκα που με πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα
87' Σουτ Γιώτη από κοντά απέκρουσε ο Προβίδας

Δόξα Καινουργίου (Νίκος Μπόλης): Πριστούλης, Γρομητσάρης, Κωνσταντίνου, Σοροβός (57' Κολοβός), Καγιάντζας (46' λ.τ. Αγγέλης), Δάρλας (75' Ασημακόπουλος), Γιώτης, Κόκκαλης, Κουτσολάμπρος, Τζωρτζόπουλος Δ., Dollenga
Ελπίδες Αγρινίου (Χρ.Τεγούσης): Προβίδας, Τσέλιος, Ζήσης, Τσακανίκας, Μακρυπίδης, Δελημήτσος, Νταρίλας (73' Ρούσης), Κατσιώρης, Γκοργκόλης (7' λ.τ. Μανθόπουλος), Καζαντζής, Κολύδας (59' Γκοργκόλης Β.)