14 Ιαν 2017

Εξάσφαιρη Φλόγα....πέρασε με 2-6 από την Θύελλα

Με το εντυπωσιακό 2-6 πέρασε νικηφόρα από την έδρα της Θύελλας Παραβόλας η Φλόγα Παλαιομάνινας.
Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που προηγήθηκαν στο 17' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ταμπάκη με το Νάκο να αστοχεί από το ίδιο σημείο στο 41' με τον Ρόκκο της Θύελλας να δέχεται τη δεύτερη κίτρινη κάρτα και να παίρνει το δρόμο για τα αποδυτήρια αφού υπέπεσε σε παράβαση πέναλτι στον Χριστόπουλο. Στο επόμενο λεπτό αποβλήθηκε ο Χριστόπουλος της Φλόγας με απ' ευθείας κόκκινη για φάουλ στον Κόκκαλη.
Η Φλόγα ισοφάρισε σε 1-1 με γκολ του Νάκου στο 45'. Ο Λίτσος στο 50' έκανε το 1-2 με τον Νάκο στο 55' να ανεβάζει το δείκτη του σκορ στο 1-3 και στο 74' ο Νούλας με απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ να κάνει το 1-4. Η Θύελλα μείωσε σε 2-4 στο 80' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ταμπάκη με τον Πιστιόλη στο 82'  να κάνει το 2-5. Ο Ψηφής στο 92' διαμόρφωσε το τελικό 2-6.

Το φίλμ του αγώνα:
13' Διαγώνιο σουτ του Κούση ο Κετερινόπουλος αποκρούει
15' Φάουλ του Μπλέτσα κεφαλιά του Τσιμπούκα με τον διαιτητή να δείχνει το σημείο του πέναλτι για χέρι του Νταλαπέρα
17' Γκοοολ 1-0 ο Ταμπάκης εκτελεί εύστοχα από το σημείο του πέναλτι δίνοντας το προβάδισμα στη Θύελλα
21' Αντεπίθεση για τη Θύελλα με τον Κούση που βρήκε τον Σπυριλιώτη και αυτός τον Σταμάτη που έκανε το διαγώνιο σουτ στην αγκαλιά του Κατερινόπουλου
31' Λάθος συνεννόηση της άμυνας της Φλόγας ο Κατερινόπουλος διώχνει με τα πόδια με την μπάλα να φτάνει στον Σπυριλιώτη που κάνει το ψηλοκρεμαστό σουτ έξω από την περιοχή με την μπάλα να καταλήγει άουτ
37' Ο Λίτσος πέφτει μέσα στην περιοχή μαρκάρισμα αμυντικού με τους φιλοξενούμενους να ζητούν να δοθεί πέναλτι αλλά ο διαιτητής να δείχνει "παίζεται"
39' Ο Χριστόπουλος ανατρέπεται μέσα στην περιοχή από τον Ρόκκο με τον διαιτητή να δείχνει το σημείο του πέναλτι και το δρόμο προς τα αποδυτήρια στον αμυντικό της Παραβόλας που αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη κάρτα
41' Ο Νάκος εκτελεί το πέναλτι με τον Ανδρεόπουλο να αποκρούει
42' Ο Χριστόπουλος της Φλόγας αποβάλλεται με απ' ευθείας κόκκινη για φάουλ στον Κόκκαλη
45' Γκοοολ 1-1 Ο Νάκος με εύστοχα πλασέ ισοφαρίζει
49' Πιστιόλης και Νάκος παίζουν το ένα - δύο με τον πρώτο από θέση τετ-α-τετ να πλασάρει και ο Ανδρεόπουλος να αποκρούει σε κόρνερ
50' Γκοοολ 1-2 Από εκτέλεση κόρνερ του Νάκου ο Λίτσος με διαγώνιο πλασέ στην κίνηση στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα
52' Σουτ Νάκου ο Ανδρεόπουλος αποκρούει σε κόρνερ
53' Ο Σταμάτης βγήκε τετ-α-τετ με τον Κατερινόπουλο που αποκρούει σε κόρνερ
54' Ο Κούσης εκτελεί φάουλ με τον Κατερινόπουλο να αποκρούει σε κόρνερ
55' Γκοοολ 1-3 Λάθος του Ανδρεόπουλου που δεν κατάφερε να μπλοκάρει ο Νάκος το εκμεταλλεύτηκε στέλνοντας με πλασέ την μπάλα στα δίχτυα
71' Σουτ Πιστιόλη άουτ
72' Σουτ Ρεπανίδα από το ύψος του πέναλτι ελάχιστα άουτ
74' Γκοοολ 1-4 Ο Νούλας με απ΄ευθείας εκτέλεση φάουλ στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα
79΄ Ο Κούσης ανατράπηκε από τον Κατερινόπουλος με τον διαιτητή να δείχνει το σημείο του πέναλτι
80' Γκοοολ 2-4 Ο Ταμπάκης εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι μειώνοντας σε 2-5
82' Γκοοολ 2-5 Κάθετη πάσα του Νάκου στον Πιστιόλη που πλάσαρε εύστοχα τον Ανδρεόπουλο
85' Ο Κούσης εκτελεί φάουλ με τον Κατερινόπουλο να απογειώνεται στο δεξί "Γ" και να αποκρούει σε κόρνερ
86' Ακυρώθηκε γκολ για τη Θύελλα ως οφσάϊντ9
90' Σέντρα Κούση πλασέ Τσιμπούκα στην κίνηση στην αγκαλιά του Κατερινόπουλου
92' Γκοοολ 2-6 Ο Ψηψής με σουτ διαμορφώνει το τελικό 2-6

Θύελλα Παραβόλας (Ανδρέας Κονδύλης): Ανδριόπουλος, Ρόκκος, Ντζάλας (61' Ζώγας), Ξανθόπουλος, Ταμπάκης, Τσιμπούκας, Μπλέτσας, Κόκκαλης, Σταμάτης, Κούσης, Σπυριλιώτης (46' λ.τ. Ρεπανίδας)
Φλόγα Παλαιομάνινας (Βαλάντης Ζώης): Κατερινόπουλος, Νταλαπέρας, Σρεμμένος Χ., Στριμμένος Π., Ντζιμάνης, Καντάνης (58' Παναγιωτόπουλος Π.), Χριστόπουλος, Νούλας, Ξευγένης (46' Πιστιόλης), Νάκος, Λίτσος (70' Ψηφής)