15 Ιαν 2017

Νίκη για την Παντάνασσα... 2-1 τον Κεραυνό Ποταμούλας

Σε ένα πολύ ωραίο παιχνίδι στην Παντάνασσα ,στο ντεπούτο των Λιάπη και Ντόνι στον πάγκο των γηπεδούχων και με φοβερό τον νεαρό τερματοφύλακα Λιάπη, ο τοπικός Χρυσός Αστέρας νίκησε τον Κεραυνό Ποταμούλας με 2-1 σε ματς με αρκετές φάσεις. Η Ποταμούλα πατούσε καλύτερα στο γήπεδο με ήδη 3 φάσεις στα 6 πρώτα λεπτά... Ενώ η έκβαση του Α ημιχρόνου έδειχνε προς ισοπαλία ο Γκεζέπης σκόραρε με κεφαλιά για το 1-0. Στο Β ημίχρονο η Ποταμούλα ισοφάρισε νωρίς στο 49 με τον Σωτηρίου Θ. Το τελικό 2-1 διαμορφώθηκε από το εύστοχο πέναλτι του Γκεζεπη Το φιλμ του αγώνα 1' Σέντρα ο Γκεζέπης-κόρνερ 3' Σέντρα από δεξιά του Μουρτζιαπη πιάνει ο Λιάπης 6' σέντρα από δεξιά του Υφαντή. Κόρνερ 8' Μακρινό σουτ του Σωτηρίου Γ,πιάνει ο Λιάπης 15' Εκπληκτικό κόψιμο του Κυτούγια στον Τριαντάρη που έκανε επέλαση απ τα αριστερά 19' Μετά από φοβερή του ενέργεια που πέρασε όλη την άμυνα, ο Υφαντής κάνει αδύναμο χαμηλό σουτ 31' Δοκάρι για την Ποταμουλα από σουτ του Υφαντή 34' Προωθημένη μπαλιά του Γκεζεπη αλλά ο Ντόνι δεν την πρόλαβε 37' Σουτ ο Κουμάσης, άουτ 43' ΓΚΟΛ με κεφαλιά ο Γκεζέπης 1-0 49' ΓΚΟΛ από τον Σωτηρίου Θ με σουτ στην μικρή περιοχή 51' Αλλαγή για την Παντανασσα. Στην θέση του Τριαντάρη ο Νικολέτας 57' Αλλαγή για την Παντανασσα... Ο Κρανιάς Στ στη θέση του Καββαλάρη 60' Κακό γυριστο σουτ του Υφαντή που καταλήγει άουτ 63' Δυνατό σουτ του Μούτσα και διώχνει σε κόρνερ ο ζώης 67' κίτρινη κάρτα ο Μούτσα 72 ' κίτρινη κάρτα στον Τηγανίτα και Πέναλτι για την Παντανασσα που θα βάλει ΓΚΟΛ με τον Γκεζέπη 75' Αλλαγή για την Ποταμούλα. Έξω ο Ανδρώνης και μέσα ο Λιόκαυτος 79' Αλλαγή για την Ποταμούλα... Στην θέση του Φλώρου ο Παπαθανάσης 81' κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία στον Γκεζέπη 85' κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία στον Σωτηρίου Γ 86' Εξ επαφής σουτ του Υφαντή που αποκρούει ο Λιάπης 88' αλλαγή για την Ποταμούλα... Στην θέση του Καππή ο Αναγνωστόπουλος Α 90' Αλλαγή για την Παντάνασσα... Στην θέση του Γκεζέπη ο Τζάνης 90+2 Κίτρινη κάρτα ο Τζάνης.. Καλύτεροι παίκτες του αγώνα ήταν οι Γκεζέπης (Παντάνασσα) και Υφαντής (Ποταμούλα) χωρίς βέβαια να μειώσουμε την προσπάθεια που κατέβαλαν οι τερματοφύλακες των 2 ομάδων. Τέλος ,έπειτα από συμφωνία των δύο ομάδων ορίστηκε ως παρατηρητής αγώνα ο Σταμούλης Χρήστος Πολύ καλή η διαιτησία των Θεοδωρέλου-Κατσαούνη Β -Μποτίνη
Χρυσός Αστέρας (Ντόνι-Λιάπης) Λιάπης,Κουτσιαύτης,Καββαλάρης (57'Κρανιάς Στ), Λιόκαυτος, Σούτας, Μούτσα,Κρανιάς, Κουμάσης, Ντόνι, Γκεζέπης (90' Τζάνης),Τριαντάρης(51' Νικολέτας) Κεραυνός Ποταμούλας (Παπαθανάσης) Ζώης, Μουρτζιάπης,Τηγανίτας, Ανδρώνης (75' Λιόκαυτος), Σοφρώνης, Κυτούγιας,Σωτηρίου Θ,Φλώρος (79' Παπαθανάσης), Υφαντής, Καππής(88'Αναγνωστόπουλος Α), Σωτηρίου Γ