17 Δεκ 2016

Νίκη με 1-6 για Παναμβρακικό στην Παραβόλα επί της Θύελλας

Με το εντυπωσιακό 1-6 πέρασε από την έδρα της Θύελλας Παραβόλας ο Παναμβρακικός Μπούκας επιστρέφοντας στα νικηφόρα αποτελέσματα.
Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που μπήκαν καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και προηγήθηκαν στο 27' με τον Κούσση ο οποίος με ατομική ενέργεια πέρασε την άμυνα και πλάσαρε εύστοχα το Ρόκκο από το ύψος της μεγάλης περιοχής.
Δέκα λεπτά αργότερα (37") ο Παναμβρακικός έφτασε στην ισοφάριση με τον Αποστόλη Τσιούνη και ο ίδιος παίκτης στο 40' έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του κάνοντας το 1-2. Δύο λεπτά αργότερα (42') ήταν η σειρά του Παναγιώτη Τσιούνη να κάνει το 1-3 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.
Στο 50' ο Παναγιώτης Τσιούνης ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 1-4 και στο 66' έγινε το 1-5 με αυτογκόλ του Ρόκκου.
Το τελικό 1-6 διαμόρφωσε στο 75' ο Παναγιώτης Τσιούνης.

Θύελλα Παραβόλας (Ανδρέας Κονδύλης): Βασιλόπουλος, Μπλέτσας (59' Σταμάτης Αλ.), Κόκκαλης, Ρόκκος, Ταμπάκης, Τσιμπούκας, Ρεπανίδας, Ζώγας, Σταμάτης Ελ., Κούσσης, Λιάρος
Παναμβρακικός Μπούκας (Γιάννης Μακρής): Ρόκκος, Μπαλάφας (21' λ.τ. Παππάς), Κάκκος, Κοκώνης, Μπεκατώρος (61' Κηρόσημος), Μακρής, Τσιούνης Απ., Μούτσα, Τσιούνης Π., Καβαλλάρης (64΄ Καβαλλάρης Κ.), Λαγοπάτης