10 Νοε 2016

Πρόκριση στα πέναλτι για τον Ομηρο (Video)

Την πρόκριση στη διαδικασία των πέναλτι πήρε ο Ομηρος Νεοχωρίου απέναντι στην Ακαδημία Ναυπάκτου.

Η Ακαδημία που έπαιζε με παίκτη λιγότερο από το 30' λόγω αποβολής του τερματοφύλακά της Σιδέρη που υπέπεσε σε παράβαση πέναλτι.
Ο Ομηρος προηγήθηκε στο 30' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γιάννη Σεραφίγγου με την Ακαδημία να ισοφαρίζει στο 48' με τον Ράϊκο σε 1-1 που ήταν και το σκορ του αγώνα με τις δύο ομάδες να οδηγούνται στην παράταση.
Ο Ομηρος κέρδισε πέναλτι στο 5ο λεπτό του α' ημιχρόνου της παράτασης το οποίο εκτέλεσε ο Καταπόδης στέλνοντας τη μπάλα άουτ.
Η παράταση έληξε 1-1 με τις δύο ομάδες να οδηγούνται στην διαδικασία των πέναλτι με τον Ομηρο να παίρνει την πρόκριση με 4-5.

Ακαδημία Ναυπάκτου: Σιδέρης, Τσουκαλάς, Τεπέλε (53’Πελέκης), Χαντζηανδρέου,Θανασιός,Αμντέλ Ιωσήφ (80’Κονίδας), Ράικος, Λαουρδέκης, Βάζος, Κατσίκας (30’Χασαπογιάννης λόγω κόκκινης κάρτας στον Σιδέρη.), Σκανιάς.
Όμηρος Νεοχωρίου: Καρατζογιάννης, Κοσόβας (95’Ζαπάτης), Μάτσιγκας, Αλεξόπουλος, Γατσώρης (30’Μαχμούτ), Τσιφοπανόπουλος, Τσάμης,Παπαδάκης, Φιλόπουλος (65’ Καταπόδης), Σεραφίγκος, Ευθυμίου.