13 Νοε 2016

Αντώνης Γεράνιος: Υπάρχουν δύο διαφορετικά συναισθήματα. Κοιτάμε μπροστά

Στο olatagoal.gr μίλησε ο προπονητής της ομάδας Volley του ΠΑΣ Ιωνικός '80, Αντώνης Γεράνιος, μετά το εντός έδρας ματς με τον ΕΟ Σταυρούπολης που βρήκε νικήτριες τις φιλοξενούμενες στο ταϊ-μπρέϊκ με 3-2 σετ.
Αναλυτικά:
Ήταν ένα όμορφο αθλητικό απόγευμα. Ήταν το πρώτο παιχνίδι Α2 για το Αγρινιώτικο βόλεϊ. Υπάρχουν δύο διαφορετικά συναισθήματα: Από τη μια αυτό της ικανοποίησης για το γεμάτο γήπεδο, για την στήριξη της προσπάθειας μας από τον κόσμο και την εμφάνιση μιας ανταγωνιστής ομάδας που προσπάθησε μέχρι τέλους για τη νίκη. Από την άλλη η στεναχώρια για την ήττα στις λεπτομέρειες και για το ότι είχαμε το match point και δεν τα καταφέραμε. Έτσι είναι ο αθλητισμός, κοιτάμε μπροστά για τη νίκη στο επόμενο παιχνίδι. Θέλω να δώσω τα συγχαρητήρια μου στις αθλήτριες μου για την προσπάθεια τους που απέφερε και τον πρώτο βαθμολογικό πόντο, καθώς και στον κόσμο του Αγρινίου για την παρουσία του και την στήριξη του.