5 Νοε 2016

Νίκη για Ατρόμητο...1-0 την Α.Ε.Μεσολογγίου

Ακόμη μια σημαντική νίκη σημείωσε ο Ατρόμητος Αντιρρίου απέναντι στην Α.Ε. Μεσολογγίου με 1-0. Η ομάδα του Γιώργου Μίχου με γκολ του Άγγελου Αλεξόπουλου στο 29′ πήρε τους τρείς βαθμούς της νίκης συνεχίζοντας έτσι την ανοδική της πορεία στο φετινό πρωτάθλημα.

Το φίλμ του αγώνα
3′ Ο Ατρόμητος θα ζητήσει πέναλτι για χέρι μέσα στη περιοχή.
7’Εκτέλεση φάουλ του Δενδρινού μπλοκάρει ο Φλωρόπουλος.
10’Δυνατό σούτ του Ζαρκάδα σε κόρνερ ο Φλωρόπουλος.
11’Εκτέλεση κόρνερ του Ζέρβα νέο σουτ του Ζαρκάδα η μπάλα θα περάσει άουτ.
15’Ωραίο σούτ Θανασιού έξω από την περιοχή η μπάλα θα περάσει άουτ.
25’Σούτ έξω από την περιοχή του Θανασιού
26’Εκτέλεση κόρνερ Παναγιωτόπουλου κεφαλιά ο Ζαχαρόπουλος η μπάλα λίγο άουτ.
27’Σέντρα του Παναγιωτόπουλου σουτ του Πετσίνη Αντ. η μπάλα άουτ.
29’ΓΚΟΛ Σέντρα ο Παναγιωτόπουλος ωραίο πλασέ του Αλεξόπουλου η μπάλα στα δίκτυα 1-0.
53′ Ο Μιχαλόπουλος θα κάνει την προβολή θα κλέψει την μπάλα και θα βγεί μόνος απέναντι στο Φλωρόπουλο ο κ. Λάμπρου θα καταλογίσει φάουλ στη προσπάθεια του κάτω από διαμαρτυρίες.
58’Ο Ζαρκάδας θα κάνει το γέμισμα κεφαλιά του Πετσίνη παραλίγο αυτογκόλ
62′ Εκτέλεση κόρνερ του Ζαρκάδα η μπάλα συστημένη στο Μιχαλόπουλο που θα αιφνιδιαστεί και δεν θα πλασάρει όπως θα ήθελε.
71′ Ο Βλάχος θα φύγει μόνος του ο κ. Χουλιάρας θα σηκώσει το σημαιάκι οφ σάιντ κάτω από διαμαρτυρίες των γηπεδούχων.
72’Ωραίο σούτ του Ζαρκάδα θα αποκρούσει ο Φλωρόπουλος.
75′ Εκτέλεση φάουλ του Ζαρκάδα έξω από την περιοχή η μπάλα άουτ.
80′ Ο Μιχαλόπουλος μαρκάρεται μέσα στη περιοχή οι φιλοξενούμενοι θα ζητήσουν πέναλτι.
81′ Ωραία κάθετη πάσα του Αλεξόπουλου στον Ψυχογιό τετ α τετ θα σώσει με τα πόδια ο Ζέρβας.
83’Πάσα του Μιχαλόπουλου για τον Δενδρινό προλαβαίνει ο Φλωρόπουλος και μπλοκάρει.
84’Σούτ του Μιχαλόπουλου η μπάλα θα περάσει άουτ.
40’Ατομική ενέργεια του Κάκκου ωραίο σουτ η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
89′ Διπλή ευκαιρία για τον Ατρόμητο θα σταματήσει όμως ως οφ σάιντ κάτω από διαμαρτυρίες.
90′ Σέντρα του Κάκκου δεν μπορεί ο Ψυχογιός να πλασάρει.
94’Σουτ του Πυρρή αποκρούει ο Ζέρβας.
Ατρόμητος Αντιρρίου: Φλωρόπουλος, Βλάχος,Παναγιωτόπουλος, Πέκεζ, Πετσίνης Χ., Θανασιός (54’λ.τ.Πυρρής), Κάκκος, Ζαχαρόπουλος, Πετσίνης Αντ.(45’Ψυχογιός), Αλεξόπουλος (81′ Κουραχάνης), Παναγιωτόπουλος
ΑΕΜ: Μπαλαούρας, Μαντέλος (46’Κοντομήτσος), Τραγουλιάς, Ζέρβας, Δενδρινός, Μιχαλόπουλος, Ζαχαράκης, Γαβρίνας, Ζαρκάδας, Βασιλάρης