9 Οκτ 2016

Αφενικό και φέτος στο Αγρίνιο... Vivechrom ΑΟ Αγρινίου - Χαρίλαος Τρικούπης 89-69

Στο κατάμεστο κλειστό του ΔΑΚ Αγρινίου “Μιχάλης Κούσης”  o Vivechrom Α.Ο.Αγρινίου επικράτησε του Χαρίλαου Τρικούπη με σκορ 89 – 69 πετυχαίνοντας την πρώτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα.

Στο ξεκίνημα του πρώτου δεκαλέπτου ο ΑΟΑ προηγήθηκε με 5 – 0, οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και προηγήθηκαν με 5 – 6, όμως στη συνέχεια ο ΑΟΑ πήρε “κεφάλι” στο σκορ και έκλεισε το πρώτο δεκάλεπτο με 27 – 18 με τρίποντο του Γκρέκα στο τελευταίο δευτερόλεπτο.
Στο δεύτερο δεκάλεπτο η διαφορά κυμαίνονταν από τους 4 μέχρι τους 9 πόντους και το ημίχρονο έληξε με σκορ 48 – 39 με καλάθι του Μήτσου 1 δευτερόλεπτο πριν τη λήξη.
Στο ξεκίνημα του τρίτου δεκαλέπτου ο Τρικούπης μείωσε στους 3, όμως ο ΑΟΑ έφτασε τη διαφορά μέχρι τους 15 πόντους, για να φτάσουμε στο 30ο λεπτό με τη διαφορά στους 8.
Στο τελευταίο δεκάλεπτο η διαφορά έφτασε μέχρι και τους 24 πόντους και η ομάδα του Αγρινίου  πήρε το “ροζ φύλλο” με το τελικό +20.
Δεκάλεπτα: 27 – 18, 48 – 39, 60 – 52, 89 – 69
Διαιτητές: Μπούσιας – Κωνσταντινόπουλος
VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Χρήστος Μυριούνης): Τασόπουλος 10(2), Μπερερής 23(2), Πατσαντζόπουλος, Τάσσος, Πουρνάρας, Μπαρούχας 13(2), Σταμούλης, Γκρέκας 8(2), Μήτσου 7, Γκόβας 14(2), Μακρής 12(1), Κουσιάντζας 2.
Γ.Σ. ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ (Παναγιώτης Ζωντός): Ιωάννου 5, Βουρνάς 2, Λειβαδάς, Παπαδιονυσίου 12(1), Τοπουζίδης, Μουράτογλου, Σταυρόπουλος 8, Παπαρέγκας 14(1), Γεωργιάδης 11(1), Μουρίκης 8, Βαρδακαστάνης, Ψάλτου 9.